• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
yanko78 - специалист
Доста работа отнесе Лидълската Парксайд водоструйка и сега ми прави впечатление, че налягането което прави е доста слабо. Предполагам, че нещо се е износило вече. Това нещо, което се износва, подлежи ли на замяна, струва ли си въобще занимавката?
Andri01 - майстор
Не си струва. Помпичката за високо налягане е алуминиева. Износване на буталцата или цилиндрите. Отвори я все пак-може да е от клапана. Но предполагам ще ти излезе по-евтино да вземеш нова.
kr1100 - майстор
съб юни 03, 2023 4:18 pmyanko78 написа:
Доста работа отнесе Лидълската Парксайд водоструйка и сега ми прави впечатление, че налягането което прави е доста слабо. Предполагам, че нещо се е износило вече. Това нещо, което се износва, подлежи ли на замяна, струва ли си въобще занимавката?
2 модела са според налягането
ZMeyGorianin - майстор
Пробвай преди да я смениш следното - развий струйника и го накисни в кислол за около 5 минути. после измий добре. Пада варовика в дюзата и след това е като нова.
Филтър има ли на входа, този технологичен шедьовър на ниска цена?
За час работа, наблюдавам сериозно набиране на пясък. Ако няма филтър, правилно е предположението за изнозен помпен елемент.
ESPACE - майстор
вт юни 06, 2023 1:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Филтър има ли на входа, този технологичен шедьовър на ниска цена?
За час работа, наблюдавам сериозно набиране на пясък. Ако няма филтър, правилно е предположението за изнозен помпен елемент.
За цена не е ставало дума, а се предлагаха и не евтини водоструйки в лидл за 250-300лв. Имам една такава от преди 7-8 години и в комплекта има филтър, който се слага на входа.
вт юни 06, 2023 2:08 pmESPACE написа:
вт юни 06, 2023 1:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Филтър има ли на входа, този технологичен шедьовър на ниска цена?
За час работа, наблюдавам сериозно набиране на пясък. Ако няма филтър, правилно е предположението за изнозен помпен елемент.
За цена не е ставало дума, а се предлагаха и не евтини водоструйки в лидл за 250-300лв. Имам една такава от преди 7-8 години и в комплекта има филтър, който се слага на входа.
Е, вече стана. Ако това е висока цена, още по зле.
Наоколо има теми за инструменти, които кореспондират, относно цената, с тези в лидъл.
ESPACE - майстор
Цената е прилична за водоструйка произведена от Nilfisk за Lidl. Имаше и такива на Grizly. Та подигравателното ти мнение ти за техологичния шедьовър е леко не на място .
yanko78 - специалист
За тази мощност 2400W до 170 бара и 500л дебит, не мисля, че се предлага нещо дори подобно на пазара.
вт юни 06, 2023 5:11 pmESPACE написа:
Цената е прилична за водоструйка произведена от Nilfisk за Lidl. Имаше и такива на Grizly. Та подигравателното ти мнение ти за техологичния шедьовър е леко не на място .
Прав си, така изглежда, за което се извинявам!

Янко, https://pochisti.bg/bg/product/174-vodo ... 180-digit/
Вярно, по скъпа е, но данните поне може да са истински и класът е различен.
Досега не съм посмял да я ползвам на 2ра или 3та степен.
Успех с ремонта!
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт или нова водоструйка Парксайд?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: