Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
niko_iotov - помощник
Здравейте. Имам един стар автомобил, който работи само на газ. Ходих по майстори и се оказва, че не може да я направят да работи на бензин.
Зимата ми е нужно да пали на бензин, понеже на газ пали от 5-ия път и акумулатора кляка, колкото и да е мощен след време.
Направих експеримент, като пробих дупка в капак на моноинжекцията и със спринцовка вкарвам при първо палене малко бензин и колата пали веднага.
Искам да се изработи импровизирана помпичка, която да дърпа сутрин малко количество от тубичка примерно, за да мога да паля сутрин в студеното време лесно.
Има ли някой на ум някава малка помпа, която да издържа на бензина, но в същото време да впръсква малко количество евентуално ръчно с подаване от купето в нещо като ключе.
Благодаря предварително!
DundyTheCroc - майстор
Колко е рядка тази кола, че няма бензинова помпа за нея, то и универсални има де?
пишман_майстор - майстор
Помпа за бензинова печка/отоплител по коли , бусове и т.н.
MamaMy - майстор
Нали писа, че си купил нова. Защо не я ползваш нея?
Andri01 - майстор
Какъв е този автомобил,който е: " ...стар и пали САМО/ работи/ само на газ"?! Не го приемай като заяждане,а просто от професионално любопитство. :partyman:
radius - майстор
Тва е БГ хибрид- пали на ток, върви на газ.
ben84 - специалист
вт сеп 19, 2023 9:31 pmniko_iotov написа:
Здравейте. Имам един стар автомобил, който работи само на газ. Ходих по майстори и се оказва, че не може да я направят да работи на бензин.
Зимата ми е нужно да пали на бензин, понеже на газ пали от 5-ия път и акумулатора кляка, колкото и да е мощен след време.
Направих експеримент, като пробих дупка в капак на моноинжекцията и със спринцовка вкарвам при първо палене малко бензин и колата пали веднага.
Искам да се изработи импровизирана помпичка, която да дърпа сутрин малко количество от тубичка примерно, за да мога да паля сутрин в студеното време лесно.
Има ли някой на ум някава малка помпа, която да издържа на бензина, но в същото време да впръсква малко количество евентуално ръчно с подаване от купето в нещо като ключе.
Благодаря предварително!
http://www.google.com/search?q=%D0%91%D ... 60&bih=683
вт сеп 19, 2023 10:48 pmAndri01 написа:
Какъв е този автомобил,който е: " ...стар и пали САМО/ работи/ само на газ"?! Не го приемай като заяждане,а просто от професионално любопитство. :partyman:
Не е писано да има плавници.
Извинявай профи!
Снощи бях космонафт- странни фетиши имат жените понякога.

Предложението на Бен е супер.
ZEDYCUS - майстор
VW Polo 86C 1.0 45hp mono. Не работи на бензин
niko_iotov
Здравейте. Имам горепосочената антика, която откакто съм купил работи само на газ.
Проблема е, че зимата на газ пали от петия път и при често палене с малък пробег акумулаторите клякат!
Реших да я съживя на бензин просто, за да паля сутрин на бензин. Купих нова бензинова помпа източих стария бензин и заредих 10л. нов
Закарах колата на майстор, който е чистил дюзата и каза, че е перфектна. Също и някаква мембрана е чистена, но не е успял да запали колата. Отворил е при резервоара и каза, че вътре дъното е покрито с боклуци. До отпред идва бензин, но каза че предполага, че явно не е достатъчно и ме посъветва да я пробвам понадолнище някъде повече време.
Днес я спусках 3 пъти от една височина
На скорост като подам газ за момент има леко усещане на мощност и веднага забива, а на свободна гасне веднага.
На третото спускане имаше по-сериозно тласък при подаване на газ но при задържане няма ефект, само при помпене. И стигна до ниво на свободен ход при помпене на газта да не огасва и до там.
Имате ли някоя идея да ме посъветвате, понеже искам да си я карам и зимата, но искам да паля на бензин?!

Тема "Импровизирана бензинова помпа за автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: