Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
iliya_i - майстор
вт окт 31, 2023 7:30 pmMitashki_MM написа:
С лепило някак не си представям как ще го натъпча целия този жлеб в 3-4см дълбочина ......
цък
chapara - майстор
Ще дам пример от първо лице.
Разтвор с консистенция на краве масло със стайна температура. От външната страна някой държи парче фибран в ъгъла като кофраж. Пълниш с лепилото и с натиск докато ѝзбива от вътре с широка шпакла. Обираш излишното и напред. Преди това си облепил с хартиено тиксо дограмата за да я предпазиш от лепилото. Завършваш, махаш тиксото и измиваш дограмата. След две седмицѝ кажи кое и кога мърда на откат. След това обръщането.
Това с профилите е рекламен трик, а пък пяната дето всички я имат за панацея 😁, та тя е монтажна и изгаря във времето, абсолютно вредна, не че не ползвам, но само за моментна фиксация. Също добър маркетингов трик.
Имам маса монтажи без дюбели и винтове, само засрещашти се клинове. Нито едно помръдване в годините.
kozl - майстор
Изображение


Аз подобно съм пълнил с полиуретанов уплътнител без притеснения за разхода.
И бих помислил за хидроизолация на подпрозоречния плот.
Mitashki_MM - специалист
Може би и аз да ви обърках снимайки най-крайният случай където жлеба е 5-6мм ама на повечето други места празнината дето остава е 2-3мм и аз не си представям как ще го натъпча целия с гъстото и лепливо СМ17 3-4см надолу така че да подпира профила в цялата му височина да не се огъва навън. Полиуретана също считам че ще направи един масур отгоре а под него ще остане кухо, отделно че и той ще се огъва заедно с профила при затваряне. Затова си мислех за нещо по-фино и рядичко забъркано на циментова основа (?фуга за плочки), което да наливам я с продупчен плик я с по-голяма спринцовка така, че да си се стича само надолу и запълни целия жлеб.
miliad - майстор
Каквото и да тъпчеш дограмата, ще трепти защото е 7/7 гъвкав профил.
Няма да падне, не бой се.

Тема "Профили за вътрешно обръщане на прозорци с мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: