Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
chapara - майстор
Катр сезони, тогава ще е интересен коментара😉
kozl - майстор
съб окт 28, 2023 9:28 pmradius написа:
Моите баумит вътрешни лайсни много добре спомогнаха да се сцепи около тях :prayer:
Не знам кви са ползвали при сина, но се нацепи точно върху тях. Даже не знаех, че има такива лайсни там, защото бяха покрити с мазилката. После шпакловка и боя и след 2 г. сцепено :shock:
Сега проба шпакловка с армировка или воал в-у тези лайсни, а след години отчет на резултата.
Явно там е слабо място, че гледам шпакловчици да запълват при апо лайсните с еластични уплътнители (разни силикони). Аз бих ползвал полиуретанов уплътнител, а шпакловчиците клепат с кво им падне, нарочено за силикон :roll:
resistbody - майстор
вт окт 31, 2023 7:48 amkozl написа:
Аз бих ползвал полиуретанов уплътнител, а шпакловчиците клепат с кво им падне, нарочено за силикон :roll:
Използа се акрилен уплътнител, иначе няма боядисване отгоре...
kozl - майстор
вт окт 31, 2023 8:36 amresistbody написа:
вт окт 31, 2023 7:48 amkozl написа:
Аз бих ползвал полиуретанов уплътнител, а шпакловчиците клепат с кво им падне, нарочено за силикон :roll:
Използа се акрилен уплътнител, иначе няма боядисване отгоре...
Върху полиуретанов уплътнител съм боядисвал и с латекс и с акрилни бои и става.
Mitashki_MM - специалист
Е вие почти ще ме разубедите да го правя с тия АПО лайстни при положение, че казвате, че и с тях се пука мазилката. Все пак да питам - тия с пукнатата мазилка прозореца им по стандартите ли е монтиран? Аз след дъжд-качулка изгледах какви са изискванията за монтаж и установих, че при мене всичко са побългарили - прозорци 1.50х1.80 са хванати с 5 винта общо - на страничните отстоянията от ъглите са по 22-26см, в горния трегер - само 1 винт в средата а долу разбира се няма никой - в резултат при затваряне цялата рамка се разтриса с 1-2мм - аз не си представям коя мазилка може да го издържи това.
chapara - майстор
Нещо се бъркаш. Не винтовете трябва да държат дограмата, а мазилките. Моята врата на банята, алуминиева няма нито един винт и течението я млати, но от към фаянса нямам и паднала фуга.
Mitashki_MM - специалист
Аха - сиреч да очаквам, че когато измажа мазилката ще държи рамата да не играе? Я тогава да питам и за това с какво е най-добре да запълня и отвънка процепа, който остана между фасадния отвор и дограмата, че поради кривината на старите прозорци той на места стига и до 5-6мм:
Изображение
Представям си нещо дето хем да е твърдо така че да подпира рамата да не се криви навън при затваряне, хем водоплътно - нещо от рода на цимент с водно стъкло?

Прикачен файл

20231031_160603_xKU2oVmJ2C_Z7s2oLcQ6q.jpeg
20231031_160603_xKU2oVmJ2C_Z7s2oLcQ6q.jpeg (80.88 KиБ) Видяна 407 пъти
chapara - майстор
Стига с тия стъкла, като се чуе стъкло и вече няма вода😁 Водното стъкло е ускорител на цимента! Пуцолановия цимент е водоплътен!

ЦМ17, Мапей Р9(чете се пе9), но подмазано много плътно в дограмата и в жлебовете от страни.
Не е реклама, а конкретика.

И там където е пробит долния профил поне, обработи с полиуретанов уплътнител за да не питаш после защо ми е мокра стената. А тя ще е такава от конденсните води. Дървени трупчета да няма също. Първо я укрепваш с лепилото, махаш трупчетата и довършваш. Обикновенно течовете по терасите са от там! Пробита камера и изгнили трупчета. Монтажническо невежество!
Mitashki_MM - специалист
С лепило някак не си представям как ще го натъпча целия този жлеб в 3-4см дълбочина освен ако не го разредя с ?тройно повече вода (което сигурно ще му развали свойствата) и не го наливам от найлонов плик с фуния.
А за полиуретана не схванах какво ми препоръчвате - долния профил не е бил пробиван при монтажа, дограмата е хваната само отстрани и отгоре. Нали не става дума да запушвам дренажните отвори? Темата с течовете иначе ме интересува живо, понеже на другото ми жилище имам открити тераси с подобни проблеми , за които съм чувал вече 100 теории на какво се дължали и все още не е категорично изяснено, като за момента най-много клоня към втвърдените уплътнения и лоша регулировка.
chapara - майстор
Как да го натъпчеш, ами с мерак.
Пак ми е убягнало нещо. Добре че не са пробили основата. Дренажните са друго нещо, нека си седят както са.

Тема "Профили за вътрешно обръщане на прозорци с мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: