Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
SongBird - специалист
Здравейте, днес ми инсталираха климатик. Направиха една голяма дупка в стената, прекараха тръбите, и замазаха отвън с някаква бяла субстанция, която подозрително приличаше на гипс, но - предполагам - едва ли ще е гипс. Това, което не ми харесва обаче е , че дупката си стои и това отвън няма как да удържи ако дупката си зее голяма - все ще има разлики в налягането, които ще доведат то неизбежното ѝ отваряне.

Първият ми инстинкт беше да купя един силикон и да напомпя навътре колкото поеме, но - тъй като не сварих да отида до магазина, а и изобщо не съм сигурен, че това е правилно -реших първо да попитам тук.

Та, какъв продукт ще предположите като добър вариант да запуша дупката, без да имa опасност да затисна тръбата за конденз и да направи все пак някаква връзка с цимента/замазката/бетона на външната стена?

Тука се вижда, що за яма е.
Изображение
iliya_i - майстор
Дупката с пяна. След внимателното изрязване отгоре с акрилен уплътнител.
chapara - майстор
Бяло лепило за топлоизолация. Виждали сте прилеп, яки крака с нокти, но не и в центъра на София. Е аз го видях в спалнята си преди два месеца, минал точно по тоя път. Чудех се и от къде влизат миризливките. Монтаж с предоверяване от племенник, професионален монтажник с такова образование. Вятъррр.
hidrazin - майстор
пон окт 30, 2023 8:47 pmchapara написа:
Виждали сте прилеп, яки крака с нокти, но не и в центъра на София. Е аз го видях в спалнята си преди два месеца, минал точно по тоя път.
Е, поне нахрани ли прилепа? Все пак е доста полезна животинка.
:partyman:
chapara - майстор
Оставих го да си намери изхода на спокойствие, и го намери, от това разбрах входа. Просто запердих и легнах да гледам. Да, беше мила и безкрайно уплашена животинка. Аз не убивам животни. Живея в мир със змии, смокове, мишки и плъхове, съсели, лисици, таралежи и каквото се сетите и го има в гората. Живеят в имота ми. Обучил съм децата си и внучките.
Svetoslavoff1 - майстор
пет ное 03, 2023 11:21 pmchapara написа:
Оставих го да си намери изхода на спокойствие, и го намери, от това разбрах входа. Просто запердих и легнах да гледам. Да, беше мила и безкрайно уплашена животинка. Аз не убивам животни. Живея в мир със змии, смокове, мишки и плъхове, съсели, лисици, таралежи и каквото се сетите и го има в гората. Живеят в имота ми. Обучил съм децата си и внучките.
:supz: =D>
getzov - напреднал
Не претендирам за експертност - в отвора пяна отвътре и отвън, после замазах с фугираща смес/при мен бяла/. При мен 6-та година няма проблем.

Тема "Инсталираха ми климатик. С какво да запълня дупката?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: