Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
gruio - специалист
Здравейте,

Имам заварени три бойлера Теси по 120л. с терморегулатор със защита от този тип - https://apogee99.com/index.php?main_pag ... ts_id=4132

Третия не го ползвам защото тази баня я направихме на склад. Единия бойлер предната зима беше прегрял и беше изключила защитата и аз направо взех тази от този който не ползваме. Днес обаче същия пак беше прегрял със сменения терморегулатор и защитата е изключила. И двата са на около 60 градуса(по техните термометри) като другия съм забелязал че понякога също минава това на което е настроен, но го отдавам на това, че понякога се пуска водата за малко често и се охлажда само долу при терморегуалтора.

Някакви идеи на какво може да се дължи това прегряване?

Отделно не съм сигурен и тези предпазни клапани дали вършат нещо изобщо, в другата баня правих казанчето и възвратната му функция не работеше, иначе като им натисна лостчето пускат вода, но никога не съм виждал да капе вода от там.

Бих ги сменил директно и двата, обаче втория е много гадно заклещен между стената и душ кабината и не мисля, че ще мога да намеря такъв който да пасне точно на мястото му.
Jacomo - специалист
Да нямаш някъде слаб теч на топла вода? Така долу ще навлиза постоянно студена вода и няма да позволи на терморегулатора да изключи.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да си чувал народната мъдрост за "Орташка кобила"? Двама решили да си купят една кобила, че да им излезе по-евтино. Един ден я ползвал единия, следващия ден другия и така си я сменяли, но тя изведнъж умряла, защото всеки я взимал за отпочинала и я ползвал максимално дълго, като за последно и вечерта я предавал на другия, никой не я оставял да почива, никой не я хранел като хората, защото всеки разчитал на другия :) . Та и твоя бойлер вероятно предния собственик го е ползвал максимално, не го е почиствал от котлен камък, ти го взимаш и го ползваш като нов, не си го чистил. Вземи го отвори, може да намериш 1-2 кофи съкровище и пак пиши
gruio - специалист
пон ное 13, 2023 6:43 amLazarGanev написа:
Да си чувал народната мъдрост за "Орташка кобила"? Двама решили да си купят една кобила, че да им излезе по-евтино. Един ден я ползвал единия, следващия ден другия и така си я сменяли, но тя изведнъж умряла, защото всеки я взимал за отпочинала и я ползвал максимално дълго, като за последно и вечерта я предавал на другия, никой не я оставял да почива, никой не я хранел като хората, защото всеки разчитал на другия :) . Та и твоя бойлер вероятно предния собственик го е ползвал максимално, не го е почиствал от котлен камък, ти го взимаш и го ползваш като нов, не си го чистил. Вземи го отвори, може да намериш 1-2 кофи съкровище и пак пиши
Той си беше като нов защото имаше минали 20 кубика вода общо на стария и новия водомер. Отделно водата е много мека.
Ще го отворя, но ако проблема е много котлен камък не би ли следвало проблема да се появява постоянно?

Не мисля, че има теч. Освен да сме забравили мивката малко пусната в кухнята(тя е вързана на същия). Но пък след като изключва защитата би трябвало много преди това да е изключил регулатора - нали са в едно тяло?
Как така защитата изключва а регулатора не? Може ли да "залепва" регулатора и за това не изключва?
Jacomo - специалист
Ааа, да, не обърнах внимание, че са в 1, значи не знам :D
gruio - специалист
пон ное 13, 2023 2:34 pmJacomo написа:
Ааа, да, не обърнах внимание, че са в 1, значи не знам :D
Имам съмнение че самия регулатор и бойлера като цяло са просто боклук, но исках да се допитам до форума.

Тема "Бойлер Теси прегрява" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: