• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,
Решихме да си редим сами ламината. :-D Стаята е в панелен блок и преди това имаше мокет. Купихме 5 мм подложка и след като махнахме мокета започнахме да редим. Една дъска не влиза както трябва и няма наместване :rolleyes: С нивелира излиза, че пода се надига в тази част. Има ли начин да се справим с този проблем или трябва задължително да се направи замаска преди това?
B0bi - специалист
Не се занимавам професионално. Слагах неотдавна за сефте. В едната стая (един вид) се справих безпроблемно. Кликването беше лесно, с леко почукване с ръка. В другата стая (друг вид) се закучи. Някоя влезе, друга -уж ... пълна мъка. Отидох в магазина и купих комплект със скоба. Стана без проблем.
Та имаш ли такъв комплект?
За такъв комплект ли става въпрос https://bauhaus.bg/komplekt-za-montazh- ... ft/p/27295? Нямам, чудех се дали ще помогне :-D
miroki - майстор
Вземай. Трябва ти и чук. Може да мести целият ред при необходимост.
mitko64 - майстор
Скоро редих и аз за сефте един апартамент, най лесно се работи с така нареченият чук за ламинат. За съжаление гледам предлагат само на Волфкрафт на някакви безумни цени. Моят го купих от Лидл за двадесетина лева по спомен. Иначе паркета беше някакъв кронос, с клик система, произведен в Русия. Имаше доста трици в каналите останали от фрезоването. Колкото и да блъскаш, ако не почистиш предварително не иска да заключи като хората.
radius - майстор
И като наредите ламината по бабуните какво ще стане- ще хлопа, ще скърца, ще се изпочупят кликовете, ще ви дразни и т.н.
yanko78 - специалист
При остатъците и дори от нова дъска, режа 10 см женски или мъжки зъб (какъвто е необходим) и с него чукам. Като се подбие от чука, (обратната страна) си режа ново парче.
Chefo77 - майстор
Направете си една саморазливка, защото следващата тема ще бъде "Скърцащ ламинат - решение", "Смяна на дъска от ламинат" или в този дух. Най-лесно е да сглобиш ламината на крива основа, трудното е да се примириш с последствията.
mitko64 - майстор
То саморазливна замазка добре, но си е скъпа, а ако има големи гърбици се вдига нивото, а от там и материала. Да пусне един подов лазер и да преценява къде да налива, къде да кърти. Правих замазка на един хол към 36 квадрата, в два от ъглите нивото беше с 1,5см. по високо. Та купувах диамантина за шлайфане на бетон да сваля нивото. Отделно там предпазител за шлайфане и прахосмукачка ползвах. Замазка ползвах някаква циментова на Вебер, беше много евтина. На три стаи също правих същата замазка, само че там шлайфането ми се размина, нямаше високи гърбици. Ламинатът навсякъде легна перфектно, никъде не скърца. Най голямото улеснение ми беше ползването на 4D лазер с лазерна равнина и от долу. Синът ми подари един китаец Хилда, голямо улеснение си е.
Chefo77 - майстор
Прав си, или нагоре, или надолу. Въпросът е да е що-годе равно (2-3 мм на метър не са проблем).
  • 1
  • 2

Тема "Редене на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: