• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ivanovbg - майстор
Само си чешете езиците. Нали не са почнали да копат още. А може да е някаква старо обещание от изборите. Ако не могат да му подсигурят връщане на водите ВИК дружеството не може да му начисли такса отпадни води. Така че те да му мислят.

Човече изчакай и ще видиш какво ще стане. Засега не предприемай нищо!
zz_stefanov - майстор
Какво общи има таксата, след като долният мрънка и иска да го изгони от неговото трасе. после ще си плаща и преасфалтирането при включването.
andreygg - напреднал
Здравей, колега!
Живея в къща на първи етаж, който е под нивото на улицата. Имам септична яма към която е вързан целия етаж /2 бани с тоалетни и 2 кухни/. Използвам подобна помпа.
https://www.raider.bg/c/elektricheski-v ... p002ex-149
Същата е потопена с въже в септичната яма. Изсмуква и гъстото. Поплавъка, като се напълни ямата включва помпата и посредством 5 метра маркуч изпразва ямата в уличната канализация, която минава пред входната врата на двора. Преди време си изкопах канал с дълбочина 70-80 см. и ширина 25 см., който влиза странично в уличната шахта. В него положих ПВЦ тръба Ф50, в която съм пъхнал маркуча. Разстоянието между ПВЦ тръбата и маркуча го запълних с монтажна пяна /да не мирише/. Вече 5-6 година съм така. Ако се получи много гъсто на дъното ще викам ВиК да я чисти. Досега не ми се е налагало. Надявам се да си разбрал как съм го направил.
kr1100 - майстор
[quote=schuldiner post_id=1151129 time=1704175963 user_id=43758

...ПП От година в махалата прекарват мръсен канал. За щастие не на моята уличка :-D Денивелацията на всички парцели е голяма, но пък дълбочината на прекарване на канала също не е малка - 7-12 м. Имам един промишлен парцел в рамките на града, там пък каналът е на 16-18 м. Т.е. възможно е да има и естествен наклон, въпреки че сте под улицата с канала. Просто изкопът ще е много труден.
[/quote]
Teзи от ВиК Варна и подизпълнителите им са пълни идиоти и олигофрени. На 28.02 ще стане 1 година откакто изораха ул.Прилеп. 1,4 км трасе. Юли и август 2 месеца спаха и нищо не правиха след разкопките от Вятърната до цветния надпис.
Отгоре на всичко идиотите изтърваха багер в изкопа на цветния надпис Пчелина и даже го заградиха да не се вижда легналия в огромната яма багер с 4 големи самосвала. :?
Отгоре на всичко Прилеп стана по-тесен от преди , но с огро,ми тртоари за преселение наа каменарчетата.
Не знам кой е проектирал канализацията , но и той е пълен идиот. Шахтите са на невъзможни неща в ляво и дясно, но не и посредатата на улицата. А изпълнението е тука има тука няма - едната 3 см надолу- нормално за България, а другите са 3 см над нивото. Около склада на Те Ко новоасфалтирания път няколко пъти пропада и то с 0 см денивилаци, кърпиха и пак има пропадане.

Как не си изкараха ръцете от задника със завоя до цветния надпис - там положението е трагично, а пък моста кога ще стане нормално проходим е ???
Само за Офф частна кооперция с над 75 члена , после се нароиха още за няма и 3месеца си изгради канализация , кояро 2021г ВиК обследва и си я присвоиха.
kr1100 - майстор
вт яну 02, 2024 9:02 pmzz_stefanov написа:
Имаш много въпроси за решаване. Денивелация, дължина на трасето, сечение на тръбата, преливащата по на високо градска канализация да не влезе у вас,
Има клапи, ама им старее китайското гумено уплътнение.
winger - специалист
вт яну 02, 2024 9:13 pmivanovbg написа:
Само си чешете езиците. Нали не са почнали да копат още. А може да е някаква старо обещание от изборите. Ако не могат да му подсигурят връщане на водите ВИК дружеството не може да му начисли такса отпадни води. Така че те да му мислят.

Човече изчакай и ще видиш какво ще стане. Засега не предприемай нищо!
Той съседа мрънка, иначе не умирам от желание да си вкарвам тия филми, с високата канализация.
andreygg написа:
Здравей, колега!
Живея в къща на първи етаж, който е под нивото на улицата. Имам септична яма към която е вързан целия етаж /2 бани с тоалетни и 2 кухни/. Използвам подобна помпа.
https://www.raider.bg/c/elektricheski-v ... p002ex-149
Същата е потопена с въже в септичната яма. Изсмуква и гъстото. Поплавъка, като се напълни ямата включва помпата и посредством 5 метра маркуч изпразва ямата в уличната канализация, която минава пред входната врата на двора. Преди време си изкопах канал с дълбочина 70-80 см. и ширина 25 см., който влиза странично в уличната шахта. В него положих ПВЦ тръба Ф50, в която съм пъхнал маркуча. Разстоянието между ПВЦ тръбата и маркуча го запълних с монтажна пяна /да не мирише/. Вече 5-6 година съм така. Ако се получи много гъсто на дъното ще викам ВиК да я чисти. Досега не ми се е налагало. Надявам се да си разбрал как съм го направил.
Горе-долу разбрах :D.

До колкото до дълбочината на канала, надали ще е голяма, улицата е тясна и склона почва веднага, в края на улицата, няма тротоари, че дори банкет.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт яну 02, 2024 9:28 pmandreygg написа:
Здравей, колега!
Живея в къща на първи етаж, който е под нивото на улицата. Имам септична яма към която е вързан целия етаж /2 бани с тоалетни и 2 кухни/. Използвам подобна помпа.
https://www.raider.bg/c/elektricheski-v ... p002ex-149
Същата е потопена с въже в септичната яма. Изсмуква и гъстото. Поплавъка, като се напълни ямата включва помпата и посредством 5 метра маркуч изпразва ямата в уличната канализация, която минава пред входната врата на двора. Преди време си изкопах канал с дълбочина 70-80 см. и ширина 25 см., който влиза странично в уличната шахта. В него положих ПВЦ тръба Ф50, в която съм пъхнал маркуча. Разстоянието между ПВЦ тръбата и маркуча го запълних с монтажна пяна /да не мирише/. Вече 5-6 година съм така. Ако се получи много гъсто на дъното ще викам ВиК да я чисти. Досега не ми се е налагало. Надявам се да си разбрал как съм го направил.
Ами ти си направил една глупост, която изобщо не е за хвалене - хората са ти оставили вход за тръба PEHD ф50 (полиетилен), ти си си го редуцирал до ф32 и си сложил някаква помпа, която е по-скоро детска играчка
  • 1
  • 2

Тема "Включване към канализация, която е по-високо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: