• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
winger - специалист
Здравейте съфорумци. За много години
На вилата изпаднахме в малко неприятна ситуация. Къщата се намира на склон, като нашата улица е над къщата и там в момемта няма канал, но тази година ще изграждат. До сега и в момента сме включени в канала на съседа, който слиза на долната улица. Изведнъж сега почна да мрънка, да сме се махали от неговия канал, като направят на нашата улица там да си се включим.
Някой правил ли е този номер, да се включи в канализация, над нивото на кенефа :D
Нивото на тръбата, която излиза от къщата, в която са включени кенеф, душ, мивки и всичко, е на 3-4 метра под нивото на улицата и на около 16-18м разстояние.
Мога ли където излиза от къщата тръбата, да изкопая нещо "като" септична яма, където да има някаква помпа и да хвърля л***та до горе, в една ф110/160 и там надолу и към канализацията. Или друго решение?
Благодаря :partyman:
hidrazin - майстор
пон яну 01, 2024 9:36 pmwinger написа:
... изкопая нещо "като" септична яма, където да има някаква помпа и да хвърля л***та до горе, в една ф110/160 и там надолу и към канализацията.
Ми така се прави. Другото решение в да имаш изгребна яма и да викаш "Златната Ръка" всеки път като я напълниш.
И да му плащаш.
:partyman:
P.S. Да, има и такива нещастни имоти... Дамо твоя поне да е наследствен.
winger - специалист
пон яну 01, 2024 9:42 pmhidrazin написа:
пон яну 01, 2024 9:36 pmwinger написа:
... изкопая нещо "като" септична яма, където да има някаква помпа и да хвърля л***та до горе, в една ф110/160 и там надолу и към канализацията.
Ми така се прави. Другото решение в да имаш изгребна яма и да викаш "Златната Ръка" всеки път като я напълниш.
И да му плащаш.
:partyman:
P.S. Да, има и такива нещастни имоти... Дамо твоя поне да е наследствен.
Наследствен е :D
Изгребната яма е голяма разправия до колкото четох и да се направи по законови норми, много пари и после постоянно се занимаваш и плащаш да ти я точат.
И все пак, ако някой има опит с конкретни помпи, както и съвети за ямата, като размер и т.н. Има разни събирателни съдове/бидони. Бетоновите пръстени не са вариант, всичко се копае и вдига на ръка, багер не може да помага :D.
Има разни помпени станции, които директно се слагат на ф110, която излиза от къщата и всеки път като излезе нещо от там, го запраща нагоре.
Кой вариант би бил по-добър. С шахта и кат осе понапълни, да се включва помпа и или с помпената станция.
Първото ми възниква въпроса, как ще изсмуква потъналите л***а :lol: и може би ще мирише повече !?
Второто, нищо не се задържа. Но пък няма мегдан, ако спре тока или аварира машината
Има и трети вариант, леко нелегален - една външна тоалетна в далечни край на имота, със попивна септична яма отдолу :finga:
hidrazin - майстор
пон яну 01, 2024 10:02 pmwinger написа:
Наследствен е
Така си и мислех... :-D
Потърси из форума - със сигурност имаше такава тема/и.
Използвай в търсенето например "под нивото на канала" или "канала е високо" ... приятно четене.
За потъналите л***а си има помпа фекални води - с мелачка. Е не за кафе де... :lol:
Успех!
:partyman:
шоп - майстор
На твое място бих закопал един 1000 литров бидон и в него спускам потопяема дренажна помпа. Има такива и с поплавък. Може и допълнително да монтираш такъв.

Вкъщи имам готова помпена система на Wilo, вързана е към една баня и тоалетна. Върши перфектна работа от години, но не те съветвам да слагаш такава за цяла къща. Когато няма ток го закъсваш навсякъде.

При мен има още 2 бани и тоалетни в къщата и не е болка за умиране.
zz_stefanov - майстор
Качествена фекална помпа, качествена автоматика, че поддръжката е лайняна работа.
Яма по голяма от кубик мисля, че не ти трябва. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
вт яну 02, 2024 7:23 amzz_stefanov написа:
Качествена фекална помпа, качествена автоматика, че поддръжката е лайняна работа. :)
Абсолютно съм съгласен и най-вече да има пусково табло с моторна защита. Помпата и златна да е, като няма защити, изгаря. Играл съм го този филм няколко пъти. Има разни полски помпи за по 500-600лв, не е задължително да е скъпа марка за няколко хиляди лева
schuldiner - майстор
За мен правилното е да се изгради септична яма
viewtopic.php?f=22&t=128&hilit=%D1%81%D ... 0%BC%D0%B0, а като няма къде да се оползотворяват сивите води, да се изхвърлят в канализацията.
Да се бърка и изпомпва гъстак е малоумна работа.

ПП От година в махалата прекарват мръсен канал. За щастие не на моята уличка :-D Денивелацията на всички парцели е голяма, но пък дълбочината на прекарване на канала също не е малка - 7-12 м. Имам един промишлен парцел в рамките на града, там пък каналът е на 16-18 м. Т.е. възможно е да има и естествен наклон, въпреки че сте под улицата с канала. Просто изкопът ще е много труден.
winger - специалист
Да, и аз предпочитам да има поне 1 кубик мегдан, ако спре тока. А със зимата и студа как стои въпроса? Замръзват ли лесно фекалните води :D
Изолация, дълбочина на кубичния бидон? За тръбата, която ще ходи нагоре предполагам едно поне 50см дълбочина ще трябват?
zz_stefanov - майстор
Тръбата подземна.
Имаш много въпроси за решаване. Денивелация, дължина на трасето, сечение на тръбата, преливащата по на високо градска канализация да не влезе у вас, сигнализация за препълване..... Няма да е зле проекта да е от ВиК инженер, но къде ще го намериш, не знам.
  • 1
  • 2

Тема "Включване към канализация, която е по-високо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: