Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tundrata93 - специалист
Здравейте за много години.Наскоро си купих жилище етаж от кооперации старо стройтелство.Банята си плаче за ремонт и стигнах до дилема какво да правя с канализационните тръби които идват от горния етаж на съседа на кухнята и банята му.Искам да ми направят окачен таван,но тези тръби са на 20см от тавана.Дайте съвет как да се процедира,мисля като вариант да ги вкопая в стената вертикално и после по диагонал за да има наклон.

Прикачен файл

20240104_132624.jpg

Прикачен файл

20240104_132611.jpg

Прикачен файл

20240104_132603.jpg
chapara - майстор
Такова свободно съчинение не съм виждал. Комшията да си ги оправи!
То бива заварено положение, но това не бива. В общината има планове, всяка преправка да се възстанови!
tundrata93 - специалист
чет яну 04, 2024 4:12 pmchapara написа:
Такова свободно съчинение не съм виждал. Комшията да си ги оправи!
То бива заварено положение, но това не бива. В общината има планове, всяка преправка да се възстанови!
Аз много пъти в старите сгради съм виждал такива изпълнения не е първото навремето да не си играят много много така са ги правили,не всички но факт.Сега на мен се налага да ремонтирам банята.
dikata1975 - специалист
чет яну 04, 2024 4:12 pmchapara написа:
Такова свободно съчинение не съм виждал. Комшията да си ги оправи!
То бива заварено положение, но това не бива. В общината има планове, всяка преправка да се възстанови!
Това все едно аз съм го снимал.Този който го е писал това съчинение е бил от наше село.В панелка съм и всичко е така.Тавана ми приключва на 2.30м.Добре че съм нисък.А и височината си е на късмет зависи колко са успели да огънат тръбата.
schuldiner - майстор
Нормално за соц-строителство :-D
Ако са искали да се заиграят, тръбата се пълни с пясък и тогава се нагрява и огъва - да няма гънки. При майка ми е така и апартаментът минава за много качествена стара тухла :) Ама поне тръбата от сифона е вертикална и лесно нахлузих коляно, за да върви плътно по тавана.
ПП Надявам се кенефът не е по същия начин :-D :-D :-D . В много обществени сгради си е точно същото, например в училища и болници.

И понеже доста вземане-даване имам със новодомци в старо строителство... съвет: Подменете щранговете след водомера, а при първа възможност и до него /дълга тема е, просто казвам да го обмислите със съкооператорите/. Задължително електричар да прегледа елинсталацията - от етажното табло през апартаментското до последния контакт/ключ. Това преди освежителните ремонти и внасянето на мебели...
Mitashki_MM - специалист
Сложна задачка - тя половината канализация на съседа ти е в твоя имот. Аз лично не мога да си представя кое и къде, ще вкопаеш при това положение. Над прозорчето предполагам има бетонен щурц - там не става да режеш и къртиш. В другата посока (отляво на бойлера) пак ще имаш дълга открита тръба дето ако и дадеш малко по-малък наклон току виж си ги прибрал малко ама не знам дали ще си струва цялата галимация за едни ?5см печалба.
Последна промяна от Mitashki_MM на пет яну 05, 2024 3:11 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
чет яну 04, 2024 1:39 pmtundrata93 написа:
Здравейте за много години.Наскоро си купих жилище етаж от кооперации старо стройтелство.Банята си плаче за ремонт и стигнах до дилема какво да правя с канализационните тръби които идват от горния етаж на съседа на кухнята и банята му.Искам да ми направят окачен таван,но тези тръби са на 20см от тавана.Дайте съвет как да се процедира,мисля като вариант да ги вкопая в стената вертикално и после по диагонал за да има наклон.
Предполагам при всичките ти съседи е било така. Няма да е лошо да се запознаете и да видиш те как са решили проблема.
chapara - майстор
Обзалагам се че това не е оригиналното, първото изпълнение и че в единия от етажите има промяна на плана на сградата, което не е съгласувано. Също съм почти убеден че не е панелка, а сграда с променен статут. Задавам си най простия въпрос: -Защо купувате компромисни имоти? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет яну 05, 2024 4:13 pmchapara написа:
...Задавам си най простия въпрос: -Защо купувате компромисни имоти? :?
Купуването на имот винаги е с компромиси

За другото не си баш прав. Има мноого такива сгради, в голяааам времеви диапазон строени...
hidrazin - майстор
пет яну 05, 2024 4:13 pmchapara написа:
...Също съм почти убеден че не е панелка,...
Разбира се че не е панелка - написал е кооперация.
Пък и на снимките... На втората през прозореца се вижда някакво стълбище и околните къщи, което не говори много.
Но пък на третата снимка се вижда стена на същата или съседна, еднотипна сграда с напукана мазилка и под мазилката тухли четворки. :-D
Тези тръби ще ги гледа, ще ги гледа и ... ще им свикне. :-D
:partyman:
P.S. Аз живея в "пакетоповдигащ" блок и в баните има по една тръба от сифона на горната баня. Но само една. Другите са в стените.
Нещо такова като на тази снимка. Само дето тръбата от горния етаж е по-близо до главната но си е включена бая надолу.
Може малко да отиде нагоре но не много. Хич не ми пречи.
Прикачен файл:
Сифон.jpg
Сифон.jpg (108.3 KиБ) Видяна 484 пъти

Тема "Ремонт баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: