• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
pavelvasilev - специалист
Привет колеги, искам да изчистя строителна прах от пода на мазето и за шкурене със жираф стените, дайте ми акъл за готов циклон за строителна прах и да я свържа към прахосмукачката с метлата такава прах се вдига че не виждам нищо и се давя в прах.
Последна промяна от pavelvasilev на вт фев 13, 2024 6:00 pm, променено общо 1 път.
Ал_ - специалист
Има готови, които да монтираш на съд за отпадък.
Виж и това, примерно. Макар че тази кофа ще се смачка, ако запушиш маркуча на прахосмукачката, или го опреш плътно на пода :-D По-твърд съд, + възвратен клапан на капака, би решил този проблем
MamaMy - майстор
Продават за камини едни кофи с маркучи. Връзват се към стандартна прахосмукачка.

Изображение
pavelvasilev - специалист
Благодаря ви за мненията, това за пепелта ми харесва, определено ще става да чистя строителна прах.
След като се увериш колко става, ще стигнеш и до циклона.
Имах не само кофа, а прахосмукачка за пепел.
Подарих я на колега от форума, като предупредих да прочете из форума и да си пригоди циклон.
pavelvasilev - специалист
вт фев 13, 2024 5:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
След като се увериш колко става, ще стигнеш и до циклона.
Имах не само кофа, а прахосмукачка за пепел.
Подарих я на колега от форума, като предупредих да прочете из форума и да си пригоди циклон.
Циклона по-назад на снимката, ще я вържа към прахосмукачката, т.с, само циклона металния ще използвам, а не прахосмукачка за пепел. Прахосмукачката ми е на Lavor 2200W и тя е с метален контейнер, просто искам да събира повече строителна прах чрез циклона за да не сменям често текстилните торби.
Ал_ - специалист
Ей така е при мен:


Прикачен файл:
IMG_0090.png
IMG_0090.png (151.52 KиБ) Видяна 368 пъти



Продават ги и тук, ако не ти се чака от китайците.

Друго ще питам аз - как се казват тия скоби за затваряне, на посочената от МамаМу кофа? Аз ли криво търся, но не намирам такива
B0bi - специалист
Имам много такива от военни сандъци. Ако ти вършат работа, кажи да ти пратя някакво количество?
Ал_ - специалист
Благодаря, но те не са ли много големи? На мен ми трябват малки
bigdragon - майстор
вт фев 13, 2024 6:45 pmАл_ написа:
Благодаря, но те не са ли много големи? На мен ми трябват малки
Закопчалки
  • 1
  • 2

Тема "Готов или направа на циклон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: