• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
емовлаха - специалист
пет фев 16, 2024 9:31 pmMitashki_MM написа:
Ами не ми изглежда да е това проблема - нагревателя си работи - пускал съм я на 90С - отнема ?10-ина минути докато ги докара (стъклото на люка определено се загрява стабилно) и после почва да си плацика прането в барабана час и нещо - самото време на премятане на дрехите наляво и надясно ми се струва ненормално увеличено спрямо други перални.
Да не би случайно да е комбинирана със сушилня
Mitashki_MM - специалист
съб фев 17, 2024 9:16 pmемовлаха написа:
Да не би случайно да е комбинирана със сушилня
Ами да, принципно е комбинирана ама сушилнята ѝ не работи - това трябва ли да има някакво отношение към работата ѝ като пералня? Иначе днеска я прегледах по маншони, помпа, маркучи - чисти бяха, та едва ли проблема ѝ е в затруднено изпомпване.
Комбинираните удължават времето само когато се ползват комбинирано.
Има перални, които удължават времето когато има повече пяна. Включват допълнителни изплаквания, докато им хареса.
емовлаха - специалист
Може да се тества само на изплакване, може да удължава времето и от ниско напрежение в мрежата. Трифон е написал за пяната тества се без перилен препарат празна пералня без вкл функций пред пране, накисване и петна да не е Еко програма. Интересно ще е дали ще съкрати времето на програмата от стандартното
И топла, поне хладка водичка, на някоя кратка програма, после може и програма изплакване.
https://photos.app.goo.gl/Btp4KmVv6aCcW8446
https://photos.app.goo.gl/7sBPaWPSkFpG6FCVA

Емо, майни го тоя римлянин Функций!
Все пак, те са били чистички, за разлика от ония, дето са "освобождавали" света, чешейки се.

пп. Емо, само за теб и само сега.
Времето на пране съкращават само определен вид перални. Не всеки производител прави такива и са доста оскъдни, като количество, предлагано на пазара.
Моята е такава. Познай как и защо го правят! За съкратеното време на програмата иде реч.
емовлаха - специалист
Трифоне съвет ако желаеш към споделеното видео и това дето чух, пускай си замърсените неща гащеризон и т.н със пред пране в двете странични отделения на чекмеджето се слага колкото е нужно сух прах и центрофуга за да разкара мръсната вода от прането няма да има нужда да седиш и да добавяш примерно 4-6 допълнителни изплаквания. Споко имам МИЛЕ 15 годишно и съкращава програмата без моя намеса заради по-малкото количество пране предполагам цел икономия. Има и бутон с който и аз мога за съкратя програма. Също и Бош имам но е старичък модел, иначе стария Тамат ползва се за мръсни неща
Емо, леко нескромно звучиш, като даваш съвет на пещерняк, дето е прал, прал...
Вече показах и обясних за препаратите (прекомерно количество/удължено време, според софтуер на уреда). Който разбрал- разбрал.
За теб- такива джаджи, като въжета, пещеризони, ремъци, торби и пр., се перат без препарат.
Под препарат имам предвид обикновен препарат.
Или нищо, или специализиран такъв и със студена вода.
На тия "тиранти" ми виси задника, както и живота на евентуален пострадал.
Пускам само изплакване, за да разкара препаратите от джаджите ми, заедно с калта, а центрофуга съм изключил умишлено.
Съвети за пране, само на пазара и в БГ Мама.
Ако беше гледал и слушал внимателно, нямаше да пишеш подобни неща.
Основното почистване премина на пода в банята, с четка в ръка.
https://photos.app.goo.gl/B3CztivqDYJ8iuDY8
Ако има водопад наблизо е по лесно.
https://photos.app.goo.gl/2eiXYMj3r3LsTqtg6
Да се ограничим по темата! Удължено време на програма, ако си забравил.

пп. Бат Кемал, ша прощаваш за плагиатството!
емовлаха - специалист
Да не дава шефа да ме спясява някой. Гащеризон и т.н Трифоне въжета не съм споменавал !!! Оборудване някога си плациках със течно то е за полиамид са кой от де зема съвети нз ти да не би със Савекс да пердашиш оборудването че станаха нещата за резил със тея пакети дет си заредил :) Иначе съм съгласен със теб за придържане към темата, но аз съм до тук. Не съм нито перач нито майстор на перални
пон фев 19, 2024 2:35 pmемовлаха написа:
Да не дава шефа да ме спясява някой. Гащеризон и т.н Трифоне въжета не съм споменавал !!! Оборудване някога си плациках със течно то е за полиамид са кой от де зема съвети нз ти да не би със Савекс да пердашиш оборудването че станаха нещата за резил със тея пакети дет си заредил :) Иначе съм съгласен със теб за придържане към темата, но аз съм до тук. Не съм нито перач нито майстор на перални
Да не дава и хубаво е, че си до тук, щото взе да разтягаш дъвката.
Савекса и още мавекса са за бельото на кучката. Мисля ясно стана какво ползвам за джаджи- нищо, только хладна водичка.
...че и полиамидно прал!!! Браво!

Мнението ми, по темата, го рекох. На бачкането много се пере- мръсно бачкане.
От там имам наблюдения, дето народа яко ръси перилни препарати. Затова предположих и показах какво се случва.
https://photos.app.goo.gl/62TRQvYA9d4MeWH38
Тази не е от умните. Не удължава времето на програма. Налага се "оператора" да го удължи.
емовлаха - специалист
Покрай хобитата когато имам време се прая на прасе Трифоне . Успешно управлявам Тамат 500 монтирана е на двора на ръка я пълня със вода в студеното време. Ако вкарам тези мизерий в банята ще спя вън при големите кучетата :-D Със мизерната работа от към хигиена одавна приключих прал съм разни неща но стига толкова за мен човек се развива. Иначе питах за пянята шефката сподели за предозиране но и ако препарата е за ръчно пране или некачествен може да се пени доста. Интересно е за тази АЕГ перачка какво се случва. То има и лаф за харизан кон :)
  • 1
  • 2

Тема "Пералня удължава времето двойно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: