• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tundrata93 - специалист
Здравейте,някой имал ли е подобен проблем преди ден братовчедка ми се оплака от аспиратора си че от известно време спрял да дърпа изобщо.Аз го отворих и видях че въздуховода се е разместил изобщо монтажника не го е прехванал за вентилатора сложих запалка към тръбата на въздуховода дърпа си гори запалката турбината няма никакви налепи.Тя ми каза че не си е прала никога филтрите а го е ползвала вече 5 години.Изпрахме филтрите светнаха като нови сложих ги,но ефекта е същия.Слагам лист хартия на самата турбина залепва си но със съвсем малка лекота си го дърпам.Възможно ли е самата турбина да не дърпа както преди.Няма никакви налепи по нея.????
joro_kem - специалист
А проверихти ле за неуплътнено място по гофрето / тръбата към комина?
tundrata93 - специалист
ср фев 21, 2024 7:27 pmjoro_kem написа:
А проверихти ле за неуплътнено място по гофрето / тръбата към комина?
Да навирах се горе където се присъединява тръбата няма никъде пролука преди това не беше захванат добре прихванах го ефекта нулев.
tundrata93 - специалист
ср фев 21, 2024 7:35 pmtundrata93 написа:
ср фев 21, 2024 7:27 pmjoro_kem написа:
А проверихти ле за неуплътнено място по гофрето / тръбата към комина?
Да навирах се горе където се присъединява тръбата няма никъде пролука преди това не беше захванат добре прихванах го ефекта нулев.
Възможно ли е самата турбина да не засмуква както преди макар че то си е една пластмаса.Няма мазнотии въпреки че не е почиствала филтрите никога.
iliya_i - майстор
ср фев 21, 2024 7:38 pmtundrata93 написа:
Няма мазнотии въпреки че не е почиствала филтрите никога.
Това с мазнотиите не е добре.
МАторЯ на турбината трябва да е на втулки, които трябва да са смазани.

Моя по някое си време спря да върти. Не тръгва. Разглобих го и се оказа, че всичко в него плува в мазнина, с изключение на втулките. Те бяха абсолютно сухи.
tundrata93 - специалист
ср фев 21, 2024 8:13 pmiliya_i написа:
ср фев 21, 2024 7:38 pmtundrata93 написа:
Няма мазнотии въпреки че не е почиствала филтрите никога.
Това с мазнотиите не е добре.
МАторЯ на турбината трябва да е на втулки, които трябва да са смазани.

Моя по някое си време спря да върти. Не тръгва. Разглобих го и се оказа, че всичко в него плува в мазнина, с изключение на втулките. Те бяха абсолютно сухи.
При нас има съвсем малко мазнина по лопатките няма чак да плува мазнина.
Ал_ - специалист
Провери за всеки случай гайката на перката. При фабер имат навика да се разхлабват
iliya_i - майстор
ср фев 21, 2024 8:36 pmtundrata93 написа:
ср фев 21, 2024 8:13 pmiliya_i написа:
ср фев 21, 2024 7:38 pmtundrata93 написа:
Няма мазнотии въпреки че не е почиствала филтрите никога.
Това с мазнотиите не е добре.
МАторЯ на турбината трябва да е на втулки, които трябва да са смазани.

Моя по някое си време спря да върти. Не тръгва. Разглобих го и се оказа, че всичко в него плува в мазнина, с изключение на втулките. Те бяха абсолютно сухи.
При нас има съвсем малко мазнина по лопатките няма чак да плува мазнина.
А втулките на лагерите?
Jacomo - специалист
А филтрите само външно ли светнаха? Отворихте ли прозорец?
tundrata93 - специалист
ср фев 21, 2024 9:52 pmJacomo написа:
А филтрите само външно ли светнаха? Отворихте ли прозорец?
Отворихме,но за братовчедка ми категорично нямало промяна казва че не дърпа както преди месеци,а и очевидно си е така,но на какво се дължи направо ми се запали мозъка от какво може да е при положение че въздуховода си беше откачен изобщо не беше прихванат и след като го наместих пак нищо 8-[
  • 1
  • 2

Тема "Аспиратор Еurolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: