Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,
скъса се муфата на чешмата и след дълго мъчене да я извадим с пила без успех, с помощта на мнения тук се насочихме към ножовка. С нея успяхме да извадим муфата с 3 разреза, но за съжаление на единия разрез без да разберем се е срязала и резбата на коляното. :sad: Сега дали има начин да се направи нещо без да се кърти или все пак ще се наложи?
Много благодаря!
MamaMy - майстор
:? Kak си рязал муфа с ножовка и си прерязал резбата на коляното? Това значи, че си наранил външна (мъжка) резба на коляно ж/м. Тя муфа се развива не с пила, а с тръбен ключ, пък било то и скъсана. С пила се развиват скъсана тръба в детайл или скъсан нипел.
iliya_i - майстор
Наранена, наранена....
Колко е наранена?

Ще я покажеш ли?
Или само хипотетично питаш?
ESPACE - майстор
пет мар 01, 2024 8:11 pmMamaMy написа:
:? Kak си рязал муфа с ножовка и си прерязал резбата на коляното? Това значи, че си наранил външна (мъжка) резба на коляно ж/м.
Ексцентрика е скъсал вероятно и него е рязал.
Автора да пробва да залепи новия фитинг с анаеробно лепило, то ще компенсира нараняването.
zz_stefanov - майстор
До сега не съм срязвал резбата. Случвало ми се е леко да я наранявам без фатални последствия.
Как е при теб?
Като се ползва ножовка има хора дето ползват готов инструмент с който да развъртят резбата, като го вкарват в прорезите.
Аз винаги съм ползвал малка отписана отвертка и чукче за да разбия остатъка след като направя прорезите.
iliya_i - майстор
То има и фитинги с фабрично наранена резба с цел по-добро задържане на тефлона.
Изображение
MamaMy - майстор
Аз добре разбрах какво е направил, но го ръчкам да научи правилните имена на компонентите. Така като влезе в железария няма да сочи като глухоням какво точно му трябва. Ако иска да прави сам нещата, поне да ги прави правилно. :razz:

Тема "Наранена резба след изваждане на скъсана муфа с ножовка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: