Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
brum - майстор
Навива се лесно, щото тефлона лесно се плъзга предполагам. Конеца на Локтайт дето ползвам май и той е нещо такова.
yanko78 - специалист
Никога не съм срещал проблеми при уплътняването на резби. Дали с калчища, тефлон, комбинация от двете за по едри резби и т.н.
Наскоро ми протече бойлера и взех нов. Понеже се налага да сложа коляно преди гофретата, съответно и го уплътнявам. Черната тръба, която излиза от бойлера е ужасна. Първоначално сложих тефлонова лента - сълзи. После калчища - сълзи, комбинация и от двете - сълзи. Много пора ми говореха за тефлоновите конци, но като не съм имал проблеми със стандартните методи, не съм де засилвал към тях.
Е взех такъв конец, няма да казвам марки да не е реклама и воаля, от първата врътка и всичко заспа. Приключвам за себе си с всякакви видове тесни, широки, тънки, дебели тефлонови ленти и калчища.
Чувал съм много добри отзиви и за течните уплътнители, но не съм пробвал. С тях имам опит на един апартамент, на който от 20 години тече някаква гняс от свръзките и няма чистене, постоянно излиза. Може и в момента да не стоят така нещата със съвременните, но аз за себе си открих от какво имам нужда. Дори 1 1/4 резби на цинкови връзки уплътних с конеца и всичко заспа от първия път.
докера - специалист
пон апр 08, 2024 10:48 pmtorbalan написа:

Не отговори на въпроса ми?......
.
Не се занимавам професионално с ВиК , а тази комбинация ми я сподели много отдавна мой приятел , на който това му е професия ...
Досега никога не се е случвало да сълзи или да протече...
Обяснението му беше , че - 1. Кълчищата пречат на тефлоновата лента да се приплъзва при завиване , и 2. При евентуален пропуск те се раздуват и уплътняват допълнително .
Получава се нещо подобно на старата практика да се слага боя върху кълчищата за уплътнител ... Само дето после лесно се развиват :-D ...
Киррил - специалист
пон апр 08, 2024 10:48 pmtorbalan написа:

В последно време ползвам течен уплътнител за резба. Най-мързеливо и най-малко проблеми.
Не съм ползвал течен уплътнител и дори конец за уплътняване на резба при водни съединения. Работил съм с тефлон и кълчища, като първият човек.
Може ли да обясните на какъв принцип работят и на какво се дължи ефективността им... Моля. Как се работи с течният?
pgt - специалист
torbalan написа:
В последно време ползвам течен уплътнител за резба. Най-мързеливо и най-малко проблеми.
Здравей, не съм ползвал такова "чудо", та може ли да споделиш цена и марка.
torbalan - Дървен философ
вт апр 09, 2024 11:53 amКиррил написа:
пон апр 08, 2024 10:48 pmtorbalan написа:

В последно време ползвам течен уплътнител за резба. Най-мързеливо и най-малко проблеми.
Не съм ползвал течен уплътнител и дори конец за уплътняване на резба при водни съединения. Работил съм с тефлон и кълчища, като първият човек.
Може ли да обясните на какъв принцип работят и на какво се дължи ефективността им... Моля. Как се работи с течният?
Обяснението го има в упътването за ползване на съответния тече уплътнител.
brum - майстор
Някой са много смотани, други работят прекрасно. Едно време бях пробвал с един в синя туба и беше пълна фира. После пробвах с един тройно по-скъп на Holdtite и ми събра очите - мажеш, завиваш 3-4 оборота, наместваш си връзката така както искаш да седи и след 15 минути пускаш водата. Ни един път не протече. Ако се наложи в даден момент да го развиеш - напъваш, връзката изпуква и се развива. А уплътнителят се сваля с лекота с телена четка или нещо остро да го изстърже от резбите. Кусура му беше, че смърдеше ужасно докато е течен.
pgt - специалист
torbalan написа:

Обяснението го има в упътването за ползване на съответния тече уплътнител.
Ама не сподели от кой си доволен.
hidrazin - майстор
ср апр 10, 2024 12:53 pmchapara написа:
Малко за ограмотяване...
Да бе, да - скоро ми потрябва да уплътня няма и 3 резби.
Викам си ще взема една тубичка за да имам. Видях цената в Багира-та и моментално ме отказа. :-D
По принцип цялата 5-та серия на loctite са уплътнители за резби.
Дори канапа е loctite 55
:partyman:

Тема "Спукана резба на комплект за батерия - възможен ли е ремонт ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: