Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
докера - специалист
Спукана е надлъжно резбата на металната втулка вътре в единия извод 1/2 . Проблема ми е , че от другата страна на стената е мивката на тоалетната и ще трябва голямо къртене за смяна на целия комплект , а и целия възел , а скоро правих ремонт и ми настръхва косата само при мисълта за това .....
Гледах клип , как навиха метална тръба с резба , нагряха тръбата с пистолет за горещ въздух и извадиха металната част . След това , вече с поялник , залепиха прав преход , най-вероятно ф25 на 1/2 , заради отвора ...
Някой ползвал ли го е този трик и ако да - доволен ли е ?
Аз мислех да намажа с добър херметик или уплътнител на резби и да стягам смело батерията , но категорично ми забраниха... :? :-D


п.п. Това , че батерията ще се изнесе напред не е проблем ...
bigdragon - майстор
Направи го както на клипа.

Друг вариант е без да вадиш металната вложка:
Вземи муфа ППР Ф40 или друг диаметър, отговарящ на
външния диаметър на фитинга с пукнатата вложка.
Лепиш с поялника новата муфа върху стария фитинг
и продължаваш...
Изображение
Стар фитинг:
Изображение

Херметика (анаеробните уплътнители) не стават.
Представи си пукнатината и какво се случва с
нея когато навиваш нипела...
докера - специалист
Днес се поразрових и гледайте китайците какво продават - ремонтен комплект точно каквото ми трябва ...
Някой знае ли дали се продава нещо подобно в България ?
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ry_from%3A
докера - специалист
Пристигна ремонтния комплект от братски Китай ....
Изображение
Ще се опитам да снимам самия процес и ще пиша какви са ми впечатленията :wink: ....
torbalan - Дървен философ
Аз за това (за да не пукам металната част на фитингите) използвам течен уплътнител за резба.
Мажеш, стягаш на ръка, изчакваш половин час и правиш проба. До сега нямам протекли снадки.
докера - специалист
Аз съм ползвал тефлонова лента с тънка нишка кълчища отдолу и не съм стягал до откат :wink: ... Досега не съм имал проблеми ... Вероятно е фабричен дефект , защото пукнатината изглежда доста стара .
torbalan - Дървен философ
пет апр 05, 2024 12:08 pmдокера написа:
Аз съм ползвал тефлонова лента с тънка нишка кълчища отдолу и не съм стягал до откат :wink: ... Досега не съм имал проблеми ... Вероятно е фабричен дефект , защото пукнатината изглежда доста стара .
Тефлонова лента с калчища... :)
Комбинация на технологии от по-миналия век и съвременни методи.

За какво и е на тефлоновата лента калчища?
Или, ако ще ползаш калчища (технология от по-миналия век), за какво ти е тефлоновата лента?

Или "Една жена така каза." :)
пет апр 05, 2024 7:04 pmtorbalan написа:
...
Или "Една жена така каза." :)
Не.
докера - специалист
пет апр 05, 2024 7:04 pmtorbalan написа:
Пробвай тази комбинация и ще разбереш защо я ползвам :) ... Тънка нишка кълчища в резбата и отгоре тефлонова лента :)
torbalan - Дървен философ
пон апр 08, 2024 10:26 pmдокера написа:
пет апр 05, 2024 7:04 pmtorbalan написа:
Пробвай тази комбинация и ще разбереш защо я ползвам :) ... Тънка нишка кълчища в резбата и отгоре тефлонова лента :)
Не отговори на въпроса ми?

Ползвал съм (някога много отдавна) калчища - справял съм се.
С тефлоновата лента ми е било по-лесно, и с нея съм се справял...
В последно време ползвам течен уплътнител за резба. Най-мързеливо и най-малко проблеми.

Тема "Спукана резба на комплект за батерия - възможен ли е ремонт ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: