Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Прикачен файл:
Screenshot_20240327_202534_com.android.gallery3d.jpg
Здравейте, гранитогреса е на около 2г,още след монтажа нещо се издраска и матира. Има ли някаква оправия, четох из нета, но не намирам нищо. Ако някой се е сблъсквал с този проблем, ще бъда много благодарен, ако сподели как се оправя :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср мар 27, 2024 8:28 pmgovedo94 написа:


Здравейте, гранитогреса е на около 2г,още след монтажа нещо се издраска и матира. Има ли някаква оправия, четох из нета, но не намирам нищо. Ако някой се е сблъсквал с този проблем, ще бъда много благодарен, ако сподели как се оправя :)

Как почиствате?
chapara - майстор
Бях обяснявал преди години раличните изкуствени настилки как се наричат. Повечето не знаят кое как се нарича и кое за какво се ползва, дори не знаят че високо износоустойчивите са такива които са външно и вътрешно приложение, че плочите имат и калибър, освен дебелина, ширина и дължина.

В случая е нареден порцелан, а не гранитогрес, в среда с висока натовареност и подложен на абразивно натоварване личащо си от снимките. Дори не съм убеден че е за подова настилка, тъй като не виждам антислип ефект по плочите. Оправяне няма.
chapara - майстор
Ето разликата:

https://topgroup.bg/produkti/marengo-r11-grip/

Посипка антислип и никава лъскавина, която да дава шанс за подлъзвсне с възможност за травма.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не знам, има си полиран гранитогрес
Това от снимката, ми прилича на надрано още докато върви ремонта, с пясъците... Другият вариант е някоя чистница да го е подкарала с абразивите, въпреки неугледата фуга, знам ли
Искрено ме радват хората вторачени в съществени неща като гладкост на стена или под. Нищо лично към присъстващите


Изображение
chapara - майстор
n_a, тази снимка доказва не разбирането на настилката. Слоя лак-боя е изключително тънък и вадейки дерюгите, ще унищожи скоростно живота на настилката. Това не е гранитогрес!

Тема "Гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: