Връзката между 2 свята
DStefanov - специалист
Здравейте,
От доста време посещавам този форум, но досега не бях пускал тема :) Сега имам проблем и надявам се, че ще ми помогнете.
С две думи налага се да пробия отвор 25мм в гранитогрес и не знам как и с какъв инструмент мога да направя това! Става въпрос за цилиндричната втулка която се вкопава в плочките на пода за четиристранното заключване на бравата. Проблемът, е че не в коридора е гранитогрес а не обикновени плочки и пробиването с бургия е невъзможно (от опит). Моля за съвет :?
Благодаря! С уважение, Даниел.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нямам опит с кръгъл отвор в гранитогрес, но понеже го режа с диамантен диск, а по принцип пробивам плочки със свредло с диамантен връх, та си мисля, че ще стане. Но не ми се пробва. В смисъл, че ще ми изяде срведлото за едната проба. С малък диск на малък флекс? Тези хоби джобни дрелчици? Комплектът струва колкото свредлото... После нали ще има втулка, която да прикрие ръбовете.
LazarGanev - "Велик майстор"
На "Башмайстора" има диамантени коронки, които се монтират на резбата на вала на ъглошлайф. Трябва да охлаждаш с вода, че загрява до червено. Ще ти коства няколко десетака, ама като имаш хубав инструмент можеш да оправиш и дупката на всяка комшийка, изявила желание :wink:
miliad - майстор
Продават се диамантени боркоронки за гранитогрес
Слагаш го на бормашина и въртиш.Първо пробий отвора в една дебела дъска. Налагаш я върху мястото където ще дупчиш стъпваш с двата крака върху нея и пробиваш гранитогреса през готовия вече отвор на дъската. С две думи ползваш я като водач.
miliad - майстор
Цена на такава боркорона към 70лв
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Защо?
С две думи ползваш я като водач.
Последна промяна от n_a на чет авг 07, 2008 1:17 pm, променено общо 1 път.
miliad - майстор
Цена на такава боркорона към 70лв
miliad - майстор
Боркороната отпред е като тръба. Няма център за водене. Върху гранитогреса трудно се удържа в началото докато си направи легло.Може да се надраска гранитогреса и за това препоръчвам този "дърводелски" метод за работа.Ако не друго поне е евтин. Виждал съм и готови шаблони за водене но за една дупка не мисля че си струва.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ааа, не знаех, че е без център за водене.
DStefanov - специалист
Благодаря, Ви!
Специални благодарности на miliad за чудесната идея за дъската като водач (със сигурност щях да надраскам гранитогреса ако не знаех това) :)
Отвора е вече факт и това стана с диамантена боркорона 25мм.
Ако човек има подходящия инструмент този отвор се пробива за около 10-15мин, като през 30-40сек. се полива с вода!
Браво, момчета :wink:

Тема "Отвор в Гранитогрес - Как?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: