Връзката между 2 свята
rossenboy - специалист
Здравейте на всички майстори! Ремонта си тече и ми се появи една чуденка: става въпрос за коридор на панелен апартамент около 6 кв.м, на буквата Г( Г - ейобразен :-D ). Та чуденката е как да се нареди ламината:
Вариант 1:
Ако стане така, тясната част е 1 м и дъските няма да се застъпват;
Вариант 2:
Ако е така светлината влиза от врата 1 и фугите ще са перпендикулярни на светлината;
Вариант 3:
Ако е така трябва да слагам лайсна между двете части, а никак не ми се иска (не ми се занимава).
Моля кажете как трябва да се нареди или може както дойде.
P.S. То като го наредия и походим по него ще го разбера как е най-добре,ама ще е малко късно. :?

Прикачен файл

вариант 3.JPG
вариант 3.JPG (15.67 KиБ) Видяна 8665 пъти

Прикачен файл

вариант 2.JPG
вариант 2.JPG (14.39 KиБ) Видяна 8665 пъти

Прикачен файл

вариант 1.JPG
вариант 1.JPG (15.01 KиБ) Видяна 8665 пъти
housedoktor - майстор
Бих избрал 1 ви вариант,но всеки от тях става
rulom - модератор
Не видях дължината на коридора, ама съвета ми е да се реди с дългата фуга по по-късия коридор, т.е. вариант едно, тъй като паркета се разширява основно по дължина на дъската.За застъпавнето не се притеснявай, само ще си покаже къде ще дойде.Хубаво е парчето което ще се изрязва да е на по скрито место.При добро редене и напасване на шарките на дъските почти няма да се забелязва фугата така че това ти е най-малкия проблем.
Успех !
solo5 - майстор
аз не бих редил ламинат в коридора, но това си е твое решение :?
най-малкото бих направил ламинат и теракот
ламината пред вратата мисля, че ще замине за отрицателно време
wizli - специалист
И аз се замислих за това след кат сложих ламинат,
нямаше да се откажа, ама трябваше да избера по-шарен, светъл ламинат с имитация на стара и надрана повърхност.
rossenboy - специалист
Дилемата ламинат/теракот/гранитогрес беше много тежка за решаване но ламината победи по няколко показателя: бързо се монтира; лесно се подменя; ,,държи" по-топло. Ако пък се надраска или нещо друго винаги можеш да го махнеш и да сложиш теракот. Само че тоя теракот има да го слагам 100 дена къвто съм сръчен :) . А пък в началото плочки пък после ламинат малко на кръпки ми стои и инвеститора/дизайнера/ОТК (жената де) няма да и хареса :)
Благодаря на всички отзовали се на зова ми за помощ. Само за уточнение към Rulom - при вариант 1 ме притеснява ширината на по-дългата част - там е 1 м и дъските няма да се разминават, дали няма да е проблем :?
rulom - модератор
Изобщо не се притеснявай за разминаването, редиш ги цели дъски и ще стане по-хубаво.
Успех !
bojkob - специалист
влючвам се сигурно късно, но в този случай най-добрия вариант според мен е диагонално редене!

Тема "Ламинат в коридора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: