Връзката между 2 свята
danev_tr - специалист
Нямах впредвид точно гардероб за вграждане но както и да е.
maroka - специалист
Разбрах какво имаше предвид...само отбелязвам алтернативен начин.
Master_Kenobi - V.I.P.
maroka написа:
ПДЧ или МДФ винаги измята на височина над 2 метра, особено на тази ширина - няма значение какво ще е воденето...просто такъв е материала. ...
Да, бе! Верно ли?! :lol: Ама стига глупости молА ви сЪ! :-D

Айде, да поразсъждаваме: Защо над 2 метра? Защо не, примерно над 185 или 165 см.? Каква е логиката да е над 2 м.? И колко, аджеба, над 2 м.? 2,01 м.? 2,10? Или 2,50 примерно? :?

Изобщо, лафове на килограм. Само и само да се набутат хората на по-скъпи и по-тъпи и грозни решения. :oops:
И щях да се съглася с някой от тия лафове, ако поне един беше пуснал снимка на изметната, "висяща", плъзгаща врата. Май за трети път искам, ама ньенте! :-D Нема такова животно!

ПДЧ и МДФ не се измятат самопроизволно като масивната дървесина, поради различната си структура - тя е дребнозърнеста и "мъртва", а не влакнеста.

ПДЧ и МДФ се измятат, ако са подложени на някаква сила, вкл. и под силата на собственото си тегло. Тази сила обаче трябва да е насочена под ъгъл, доста по-голям от нула градуса, стрямо равнината на плоскостта от ПДЧ или МДФ. При плъзтаща врата с горно водене, силата на тежестта е в равнината на плоскостта. Това е!

И ако има опоненти на това мнение, моля снимки и физични закони за аргументи!
maroka - специалист
Master_Kenobi написа:
maroka написа:
ПДЧ или МДФ винаги измята на височина над 2 метра, особено на тази ширина - няма значение какво ще е воденето...просто такъв е материала. ...
Да, бе! Верно ли?! :lol: Ама стига глупости молА ви сЪ! :-D

Айде, да поразсъждаваме: Защо над 2 метра? Защо не, примерно над 185 или 165 см.? Каква е логиката да е над 2 м.? И колко, аджеба, над 2 м.? 2,01 м.? 2,10? Или 2,50 примерно? :?

Изобщо, лафове на килограм. Само и само да се набутат хората на по-скъпи и по-тъпи и грозни решения. :oops:
И щях да се съглася с някой от тия лафове, ако поне един беше пуснал снимка на изметната, "висяща", плъзгаща врата. Май за трети път искам, ама ньенте! :-D Нема такова животно!

ПДЧ и МДФ не се измятат самопроизволно като масивната дървесина, поради различната си структура - тя е дребнозърнеста и "мъртва", а не влакнеста.

ПДЧ и МДФ се измятат, ако са подложени на някаква сила, вкл. и под силата на собственото си тегло. Тази сила обаче трябва да е насочена под ъгъл, доста по-голям от нула градуса, стрямо равнината на плоскостта от ПДЧ или МДФ. При плъзтаща врата с горно водене, силата на тежестта е в равнината на плоскостта. Това е!

И ако има опоненти на това мнение, моля снимки и физични закони за аргументи!
Виж сега уважаеми flooder-e :)
Всички знаем, че компетентността ти се разпростира извън пределите на нашата галактика. Тука не видях никой на никого да предлага да продава нещо...така че "акълиите" си ги запази за друга тема :-D

Иначе такива врати (висящи и огънати) има колкото щеш...нали ти е ясно, че никой няма да си зареже бачкането и да тръгне по хората да снима.

Иначе за размера съм го споменал като ориентир.....вземи си плоча STARWOOD примерно и на 70 см врата ще ти е огъната. Зависи от много неща.....бих почерпил още доста know how от теб в областта на плъзгащите врати...но за днес се смях достатъчно.

Иначе си приказвай...тук все пак доста Колеги се развеселяваме с теб :)
Master_Kenobi - V.I.P.
Нали, щото и аз се посмях доста. :lol:
Освен това пак няма аргументи и ако не снимки, по поне физично обяснение на нещата. Нали не си толко... необучен, че едно просто обяснение да не можеш да направиш?! :?

Иначе се закачай с мен, не ми пречиш, умнико. :lol:
Апропо, флуда в темата започна с горното ти мнение! :-D
maroka - специалист
Master_Kenobi написа:
Нали, щото и аз се посмях доста. :lol:
Освен това пак няма аргументи и ако не снимки, по поне физично обяснение на нещата. Нали не си толко... необучен, че едно просто обяснение да не можеш да направиш?! :?

Иначе се закачай с мен, не ми пречиш, умнико. :lol:
Апропо, флуда в темата започна с горното ти мнение! :-D
Я...ма ти и чуждици си знаел...аферим бре момче :2thumbs:

Нали не се взимаш толкова насериозно, та да си мислиш, че ще взема да провеждам професионален разговор с теб...ако е така меко казано не си в час :-D

Не е нужно да се обяснява научно всеки път Питагоровата теорема, или да речем 3-ти закон на Нютон за да знаем какви са изводите.

Освен това говорим не за суха материа, а за жива практика - която малко или много служи като показател в случая.

Иначе мога да ти поразкажа за вътрешните напрежения в плоскостите и на какво се дължат. Да ти обясня за различните температури и налягане при пресоването на ПДЧ-то. За различната температура и отворено време за адхезията между отделните елементи. За престоя в склада за мебелни плоскости ( температура и натовареност на палето) за да стигнем до извода, че голяма като квадратура плоскост на 80% от случаите измята, освен ако конструктивно не е фиксирана с друг елемент.

Но всички тези неща ти мастИре ги знаеш...съвсем ясно си спомням как влизаше с качулката и наметалото в аудиторията на ЛТУ и всички те слушахме с унес...за кратко разбира се, защото след това имаше лекции да изнасяш в УАСГ, ХТИ, МГУ както и УНСС :lol:

И накрая, щото за пореден път се хващам, че ти отделям завидно количество време ти предлагам ако ще даваш предложение да го правиш.

АйдИ...и нека силата бъдИ с теб :)
danev_tr - специалист
Брей е па тези са много нервни бе.
Ей момчета дайте го по-спокойно. Все пак човека очаква компетентни мнения а не спаринг срещи. :lol:
Master_Kenobi - V.I.P.
maroka написа:
Иначе мога да ти поразкажа за вътрешните напрежения в плоскостите и на какво се дължат. Да ти обясня за различните температури и налягане при пресоването на ПДЧ-то. За различната температура и отворено време за адхезията между отделните елементи. За престоя в склада за мебелни плоскости ( температура и натовареност на палето) за да стигнем до извода, че голяма като квадратура плоскост на 80% от случаите измята, освен ако конструктивно не е фиксирана с друг елемент.
Айди, чакаме всички с жив интерес! :-D Да блеснеш и ти малко... :lol: Стига само аз! :lol: :lol: :lol:

Тва, дето ни омайваш, ако се случи, се случва още в склада. Не знам некой да си купува ПДЧ-то топло - топло! :-D И не знам такъв дето ще реже криви плоскости. :lol: Ама, знае ли се...

Абе, кога ще видим фото на някоя вратичка, дето е висяля няколко години и се е изметнала, а?! :?
maroka - специалист
Айди, чакаме всички с жив интерес! Да блеснеш и ти малко... Стига само аз!
Бляскай, бляскай...тоя блясък на теб по ти отива :)
Тва, дето ни омайваш, ако се случи, се случва още в склада. Не знам некой да си купува ПДЧ-то топло - топло!
Явно пак само ти не си разбрал - случва се по време на производството. Производители бол, всеки със собствена практика, технологични възможности и качествени показатели.
Ако за тебе склада е началото - ОК.
И не знам такъв дето ще реже криви плоскости. Ама, знае ли се...
Ами знае се :) Явно не познаваш хора, които бачкат на циркуляр, всъщност най-вероятно само си виждал такъв някъде. Иначе щеше да знаеш мнооого неща по въпроса с напрежението в ПДЧ-то :)
Но няма смисъл да отплесваме темата в тази насока за разкроя и неговите особености при различните плоскости.

И за да се върнем към темата: според мен оптимален вариант е механизъм с долно водене и профили на вратите - не от най-евтините турски. Ще се ползва безпроблемно, а и има вариант вратите да са смесен тип (ПДЧ+стъкло), което прави визията много по-приятна.

Механизъм с горно водене също е приложим, но риска от огъване си остава. Отделно долният стопер-водач не прави вратата кой знае колко стабилна и при отваряне-затваряне тресе като за световно. Разбира се има вариант да се сложи водещ профил по цялата дължина - навремето съм правил така с допълнително закупен алуминиев Г - профил. Оттогава не съм ползвал такъв механизъм, може и да се предлага някой по-добър в момента. Но и да има такъв вратата няма да е по-стабилна, отколкото с долно водене.

Оттук нататък човека сам решава за себе си :)
Nikito0o - помощник
Тези шкафове с плъзгащи врати са много практични,но един съвет от мен. Само не прави грешка да избираш стъклени врати !! Съседите ми имат същия шкаф в коридора със стъклени врати- е купиха го,сглобиха го,и след 2 месеца си счупиха едното стъкло,а сега някои от стъклата са напукани :wink: ...И още нещо,че тези стъкла са доста опасни :!:

Тема "гардероб с плъзгащи врати - ГОТОВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: