Връзката между 2 свята
Здравейте,

Правим ремонт на стар апартамент, в антрето сме с мозайка и решихме да не я махаме, а отгоре да залепим теракот. (Всъщност, преди години е правен ремонт и в/у мозайката вече имаше някакви плочки, но ги махнаме за да сложим по - хубави). Решихме да сменяме външната и интериорните врати, всичко хубаво, но май избързахме с поставянето на вратите, оказа се, че мозайката на едно място е крива, има бабуна и едната врата, която се отваря на вън, към антрето, минава на милиметър над мозайката, един вид няма да може да се залепят плочки отгоре, бабуната е близо и до външната врата и се опасявам, че и там може да има проблем..

Как да процедираме в такъв случай, майсторите ми предложиха да разбият мозайката, но на мен хич не ми се иска, тъй като могат да съсипят чисто новите каси на вратите..

Има ли вариант да се разбие частично, някак си да се премахне тази бабуна и отгоре да се направи саморазливна замазка? Само това ми идва на ум, но дори и това може да е проблем, тъй като ще вдигне нивото още мъничко и може да се окаже, че и другите врати няма да могат да се отварят..

Благодаря ви предварително!
bojkob - специалист
Лепи плочките и подрежи вратите!
и това го мислихме, обаче външната блиндирана врата как ще се подреже :)

а и плочките в/у кривата мозайка няма ли да се напукат? направи ми впечатление, преди да махнем старите плочки, че на места се бяха счупили..
bojkob - специалист
колко е голяма тази гърбица, дай някоя снимка да видим

зависи от вратата и заключването, ако от долу няма заключване може да се отреже

защо тогава не се изкърти само гърбицата и да се замаже да стане равно с останалата част от пода?
снимки по - късно ще мога да покажа,
тъпото е, че не я видяхме докато беше време..

и на мен ми се иска да се изкърти само тази гърбица, но може ли да стане? с какво трябва да се запълни после, заморазливна замазка или някаква обикновена?

нашият майстор нещо не може да го измисли..
bojkob - специалист
със соморазливна няма да стане защото ще е дебело за нея!

В зависимост от кратера които ще се появи:

Цимент и пясък или с теракол

а касите ги облепи с кашони или нещо друго да ги пази да не ги окепазите преди да сте им се порадвали!

PS: то беше хубаво да сложите плочлите и другите подови настилки и после касите и вратите, но вече свирено!
ами да, яд ни е много, но връщане назад няма

а какви са тези кашони, обикновен кашон или някакви специални за опаковане, тези, които монтираха вратите същото казаха, за кашоните ама за така и не разбрах какви са тези кашони..
bojkob - специалист
еее кашони кат кашони, абсолютно обикновенни! въпроса е като се кърти да не хвъркне некое парче да пре**е касата
ясно, аз помислих, че са някакви специални :)
lenko71 - специалист
Предполагам че сте пропуснали да кажете на майсторите дето са слагали вратите че върху мозайката ще има и плочки, но както и да е.
Малко ме съмнява мозайката да има кривини повече от 5mm така че ми се струва че ще трябва да се изкърти цялата. Всъщност този който ще ви слага плочките трябва да знае най-добре

Тема "Мозайка в антре, проблем.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: