• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
zdraveca - специалист
Може ли, по запознатите да кажат какви са актуалните лепила (тук включвам всичко с което може да се монтира) за решаването на казус, като този от заглавието на темата? Че имам за лепене един праг и един перваз на прозорец вътрешен, и да се вкарам в час с актуалностите по темата. Благодаря!
chapara - майстор
Зависи от основата и дебелината на лепилния слой :wink:
zdraveca - специалист
Основата на прага ми е класическа мозайка, която е прилично равна и се надявам дебелината на слоя да е максимум 10мм колкото за нивелация. Бих се радвал и на вариант за залепване на профил за гипскартон(cw) и гранит, мога да сложа и някоя рапидка за нивелация.
chapara - майстор
По гъсто лепило Изображение
,ако трябва първо подравни основата с него и на другия ден лепиш, но при 10 мм няма нужда според мен. Не си узложнявай живота с глупости от сорта
Бих се радвал и на вариант за залепване на профил за гипскартон(cw) и гранит, мога да сложа и някоя рапидка за нивелация.
:wink:
Камъка ти не е един тон че да изхвърли лепилото :-D
lov - майстор
10 мм не са никакъв проблем при по гъсто лепило. А нагоре номера е следния. Забърквате си и малко строителен гипс и си правите няколко подложки с него според големината на камъка, Както им викат кюфтенца. Примерно за един праг са достатъчни 2. Камъка и пода подмазани предварително с лепило и сложено достатъчно за самото залепване. Сагате си камъка на мястото и бързичко пречуквате и оправяте нивелацията. Гипса стяга бързо за 2-3 минути и колкото и да е тежък камъка вече не може да потъне и изхвърли лепилото. Е те на тоя номер ме светна един майстор каменоделец.
chapara - майстор
lov написа:
10 мм не са никакъв проблем при по гъсто лепило. А нагоре номера е следния. Забърквате си и малко строителен гипс и си правите няколко подложки с него според големината на камъка, Както им викат кюфтенца. Примерно за един праг са достатъчни 2. Камъка и пода подмазани предварително с лепило и сложено достатъчно за самото залепване. Сагате си камъка на мястото и бързичко пречуквате и оправяте нивелацията. Гипса стяга бързо за 2-3 минути и колкото и да е тежък камъка вече не може да потъне и изхвърли лепилото. Е те на тоя номер ме светна един майстор каменоделец.
По принцип гипс под настилка е забранено със закон
професионал - специалист
chapara написа:
По принцип гипс под настилка е забранено със закон
Преди години, когато това правило все още не ми беше познато се изхитрих да сложа малко гипс в лепилото за да фиксира по-бързо 4 плочки (не ми се чакаше един ден) и свърших работа, ноо след около месец забелязах, че нещо с плочките не е наред - някои плочки бяха надигнали и като се замислих, открих, че това са именно тези четири плочки с гипса! Махнах ги, сложих си пълнеж, колкото е необходимо и на следващия ден ги лепнах - естествено ремонта си беше за моя сметка и така научих нещо важно, което ще ми е обеца на ухото.(принципно не се занимавам с облицовки и затова ми е простена грешката :-D )
lov - майстор
chapara написа:
lov написа:
10 мм не са никакъв проблем при по гъсто лепило. А нагоре номера е следния. Забърквате си и малко строителен гипс и си правите няколко подложки с него според големината на камъка, Както им викат кюфтенца. Примерно за един праг са достатъчни 2. Камъка и пода подмазани предварително с лепило и сложено достатъчно за самото залепване. Сагате си камъка на мястото и бързичко пречуквате и оправяте нивелацията. Гипса стяга бързо за 2-3 минути и колкото и да е тежък камъка вече не може да потъне и изхвърли лепилото. Е те на тоя номер ме светна един майстор каменоделец.
По принцип гипс под настилка е забранено със закон
Никой не говори да сложиш една кофа гипс от долу и да залепиш цялата плоча. Две топчици колкото орех са напълно достатъчни за да не позволят на лепилото да изплюе на вънка. Никой не говори и да смесваме лепилото и гипса както е направил колегата. Праг е все пак а не за някакви големи площи настилка. Там ако трябва подложки и клинчета ще се слагат.

В интерес на истината за гипса знам че не се понася с поцинкованите и медните тръби и е забранено да се замазва върху тях. Та за подовите настилки обясни ако обичаш какво са имали в предвид че може да се получи. Айде на вънка на студа ясно какви ще са последствията. Любопитно ми е защото всички забрани се правят след някакви гафове .
chapara - майстор
Гипс и вар при влага се разширяват с невероятна мощност и сила и повдигат планина. Всички матеряли са хигроскопични дори от въздушната влажност и.....идва момента. Освен това отделят калцити и при влажни помещения те се отделят и запушват с времето сифони и канали. За справка на цялото НДК настилките бяха преработвани с канализацията барабар. Първоначално всичко беше лепено от бързане с варов разтвор подсилен силно с цимент(м/у другото до тогава така се и работеше).
elby - специалист
Каква е ориентировъчно цената на мраморен праг?
  • 1
  • 2

Тема "Поставяне на гранитен праг на входна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: