Връзката между 2 свята
whispersound - помощник
Здравейте.Имам идея да освежа коридора с нов теракот.Мисля да го сложа в/у стария ,тъи като е матиран ,а разбрах 4е има грундове за лепене плочка в/у плочка.Отдолу има подово отопление /електрическо/.Но вчера видях в Baumax по къс ламинат имитиращ гранитогрес, който ми хареса доста.За монтажа ,ще е песен.ще избегна цапотия и чудо.Но въпроса ми е какво ще стане с ефекта от подовото.Коридора ми е малък и се топли само от него /държи доста свястна температура/.Знам че ламината ще изолира топлината ,но до каква степен?
Chefo77 - майстор
Първото условие е температурата на повърхността на плочките над подовото да не надвишава 28 градуса по Целзий.
Второто условие е самия ламинат да е подходящ за определения вид подово - на брошурката-етикет трябва да има такъв символ - електрическо или водно.
Ако са спазени тези 2 условия, то търси ламинат с възможно най-малка дебелина (7 мм) и висок клас на износоустойчивост - 32. Слагаш 2 мм подложка на руло и си готов.
whispersound - помощник
Въпроса ми е дали ламината ,ще пропуска топлината като плочките ,за да се запази ефекта от подовото.Не искам да губя температурата от него и търся по "проводимото"
решение :плочките или ламината ?
Chefo77 - майстор
В такъв случай сложи плочки. Колкото и малък да е, все пак има топлоизолиращ ефект от ламината и от подложката. А и няма да се притесняваш да го миеш, от температурните разширения и т.н. :)
Успех!
whispersound - помощник
Е да ,наистина бях изключил за раширенията .Предполагам че ако се нагрява постоянно отдолу ,ще се издуе целия.Плочките наистина са най удачни. Благодаря!

Тема "Подово с ламинат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: