Връзката между 2 свята
Jade - помощник
Здравейте,
След като почти приклюихме с основния ремонт на апартманета остана входната врата, която е много стабилна и здрава, с четристранно заключване, от старите модели на Кодкий. Не мисля да я сменям, но фурнира с който е облепена вече е доста поостарял, а и като цветое малко не се връзва с коридора.
Доста търсих из нета за някаква по-дебело фолио, защото това мебелното, което предлагат в хипермаркетите е доста тънко и няма да стане добре ми се струва.
Другото за което си мисля е направо естветсвен фурнир, но нито имам идея как се поставя (дали се лепи или с друг метод), нито пък намирам търговец на такъв материал.
Приемам всякакви идеи :)
Благодаря!
mladkal - майстор
От вътре я тапицирай с ламиниран паркет по твой избор. Лепиш със сЕликон...От вън да не ти пука!
Вариант
Има и купиша сруги но са не по-малко трдоемки и евтини..
Jade - помощник
E, не ме кефи така!
И външната "фасада" ми е важна. нали пак аз ще си я гледам всеки ден ;)
Пък и с този ламиниран паркет... как ще скрия ръбовете. Даже и на най-тънкия ще му личи погледнато отстрани. Аз съм естет човек, не мога да правя такива неща :-D
Jade - помощник
Това ми звучи като решение. благодаря!
Днес и един приятел ме посъветва да потърся фирма, занимаваща се с изработването на МДФ врати по поръчка. Сигурно няма да откажат стотина лева в тази криза...
SEV - специалист
Аз бих те посъветвал с естесвен или технически фурнир да го правиш.Не е нищо сложно технологията е проста.Аа правих домашни тонколони погледни линка http://sevgin80.snimka.bg/experiment/ot.532521.20529684 ако ти харесва това което съм направил и не можеш да разбереш от снимките мога да обясня с най малки подробности как се прави.
svetliopi44 - Чирак...
Колега SEV... колонките са станали много добре ...
Ако направиш една тема стъпка по стъпка с чертежи и обяснения мисля че ще е полезна за форума ...
mladkal - майстор
Jade написа:
E, не ме кефи така!
И външната "фасада" ми е важна. нали пак аз ще си я гледам всеки ден ;)
Пък и с този ламиниран паркет... как ще скрия ръбовете. Даже и на най-тънкия ще му личи погледнато отстрани. Аз съм естет човек, не мога да правя такива неща :-D

За мен естетизма граничи с платежоспособността....Форума ни е НАПРАВИ САМ и там (тук) се търсят хендмейд вариаци.... В ред на мисли и откровения: бръкни дълбоко в джобата и викни хора спецове, профита да ти направят врата с еднакво добра визия: от към общия вход(стълбище; общи части), така и откъм дома - твоята лична и неприкосновенна собственост...

Със Здраве и с почит: Младен

Тема "Реставриране на входна врата - фолио или фурнир?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: