Връзката между 2 свята
daley - специалист
Работата отива на замазка. Принципно мислех да слагам 3 см фибран, но вече се отказвам от тази идея. Благодаря за отговорите и предложенията.
2v6 - майстор
daley написа:
Работата отива на замазка. Принципно мислех да слагам 3 см фибран, но вече се отказвам от тази идея. Благодаря за отговорите и предложенията.
Аз имам плочки (31х31 см) на външна тераса залепени върху 10 см фибран.
Два-три дни преди лепенето отгоре шпакловахме с лепило и мрежа за изолация.
Важното е фибрана да е добре залепен отдолу за да няма никакво пропадане.
LazarGanev - "Велик майстор"
А замазка от перлитобетон не е ли добър вариант?
2v6 написа:
daley написа:
Работата отива на замазка. Принципно мислех да слагам 3 см фибран, но вече се отказвам от тази идея. Благодаря за отговорите и предложенията.
Аз имам плочки (31х31 см) на външна тераса залепени върху 10 см фибран.
Два-три дни преди лепенето отгоре шпакловахме с лепило и мрежа за изолация.
Важното е фибрана да е добре залепен отдолу за да няма никакво пропадане.
Сподели мнение има ли някакво разместване или недостатъци върху плочките и с какви мебели са натоварени?

С най добри пожелания
Пл.Ангелов
2v6 - майстор
mlpl написа:
2v6 написа:
daley написа:
Работата отива на замазка. Принципно мислех да слагам 3 см фибран, но вече се отказвам от тази идея. Благодаря за отговорите и предложенията.
Аз имам плочки (31х31 см) на външна тераса залепени върху 10 см фибран.
Два-три дни преди лепенето отгоре шпакловахме с лепило и мрежа за изолация.
Важното е фибрана да е добре залепен отдолу за да няма никакво пропадане.
Сподели мнение има ли някакво разместване или недостатъци върху плочките и с какви мебели са натоварени?

С най добри пожелания
Пл.Ангелов
Няма мебели.
Плочките около сифона се спукаха, но засега не е проблем.
masterval - майстор
В подкрепа на писаното от мен бях пуснал и снимка на въпросния балкон точно с един общак върху фибрана. Снимката липсва, вероятно засегната от хакерската атака, но без да я пускам отново ще кажа, че ако фибранът се шпаклова с мрежа (синя дебела, а не бялата) се получава достатъчно корава основа за лепене на плочки.
sashonikolov - специалист
Мога ли да се намеся в темата за да не пускам нова тема?
При мен положението е сходно,но се гони нивото на дюшемето в коридора.
Ще дам по-подробно за да Ви стане ясно какво е положението.
Значи,една част от коридора е с дюшаме а една част(до входната врата) около 4 квадрата искам да е с гранитогрес.Обаче трябва да се изравнят нивата,което означава замаска с дебелина от порядъка на 8-9 сантиметра.Това си е доста материал като замаска.
Обмислях вариант за фибран,който да поеме част от разликата в нивата,след което върху фибрана да се направи замаска около 4 см с мрежа и от горе да се лепи гранитогреса(който всъщност все още не съм избрал какъв да бъде).
Какво мислите по въпроса за фибрана на пода?
Ще съм благодарен на всякакви съвети и критики от ваша страна.
tottenham - специалист
правил съм го това упражнение преди години с 2 см и 5 см фибран, след което бяла мрежа и тънък слой замаска, а отгоре гранитогрес. до ден днешен помещенията не са мръднали!
Здравейте!Това лято правих ремонт и се интересувах по същата тема.Четох тук и малко се поразочаровах,че това което исках да направя,а то беше да залепя гранитогрес върху фибран,не е сигурно,като качество.Правих приземния етаж(маза),копах до основите,но все не ми достигаше нивото,за дебела замазка.А исках отдолу да има бетон.Поставих бетона и си викам каквото сабя покаже.Правих три стаи,като в двете исках да поставя гранитогрес.Та се отказах от едната и започнах да мисля как да стане поне в третата.В другите две налепих фибран и поставих от горе ламинат.И един ден,както си гледам едно предаване в което строят небостъргач върху пилони в Дубай,ми присветна.Викам си,защо да не направя нещо такова.И така,налепих си фибрана 2 см.,набавих си гвоздеи с дебелина 3мм,дълги 2.5см и с големи глави.Ползват се за приковаване на плоскости по покривите(покривни гвоздеи).Показах на жена ми как става и тя за един следобед,докато съм на работа ги накова по пода.Коват се лесно,но така,че да влезе поне малко върхът на гвоздея в бетона.За 7 кв.отидоха около 2000 гвоздея.Долу-горе през 5-6см.един от друг.Поставих силиконова мрежа отгоре и направих тънка замазка,за да поизравня и да скрия главите.Когато изсъхна,налепих гранитогреса и в момента той не стъпва върху фибрана,а върху гвоздеите.Разбира се никъде няма кухини.Значи,още е рано да кажа дали е удачно,въпреки,че вече от месец това помещение се ползва за кухня,постоянно се върви по плочките и все се оглеждам и ослушвам за дефекти,но такива няма.Дано да съм нацелил начина.Сега сигурно ще има доста коментари,но ако някой се колебае,да действа смело.

Прикачен файл

6.jpg
Замазката
6.jpg (43.11 KиБ) Видяна 15569 пъти

Прикачен файл

5.jpg
Ето как са поставени гвоздеите
5.jpg (64.61 KиБ) Видяна 15569 пъти

Прикачен файл

4.jpg
Вече с ламинат
4.jpg (61.35 KиБ) Видяна 15569 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (49.75 KиБ) Видяна 15572 пъти

Прикачен файл

2.jpg
Началото
2.jpg (89.04 KиБ) Видяна 15572 пъти
VLADO66 - майстор
Жена ти много те обича и уважава :) Аз ако накарам моята да се нагъзи и закове 2000 :shock: гвоздея вечерта ше ме чака зад вратата с тесла в ръка :-D

Тема "Теракот залепен директно върху фибран?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: