Връзката между 2 свята
Нещо не мога да кача снимки в предния пост,затова ще опитам пак :)

Прикачен файл

8.jpg
От друг ъгъл
8.jpg (60.76 KиБ) Видяна 8708 пъти

Прикачен файл

7.jpg
Гранитогреса
7.jpg (61.64 KиБ) Видяна 8708 пъти
chapara - майстор
Идеята не е лоша. Дано обаче си направил хидроизолация на бетона и стените в този сутерен, защото не метода ти, а влагата може да изиграят лоша шега.Мрежата може би щеше да е по добре да е метална, мисля си аз. А относно пироните, хамериканците имат едни чукчета, които коват пирон при всеки удар с тях, полуавтомат. :wink:
2v6 - майстор
todorodot написа:
Здравейте!Това лято правих ремонт и се интересувах по същата тема.Четох тук и малко се поразочаровах,че това което исках да направя,а то беше да залепя гранитогрес върху фибран,не е сигурно,като качество.Правих приземния етаж(маза),копах до основите,но все не ми достигаше нивото,за дебела замазка.А исках отдолу да има бетон.Поставих бетона и си викам каквото сабя покаже.Правих три стаи,като в двете исках да поставя гранитогрес.Та се отказах от едната и започнах да мисля как да стане поне в третата.В другите две налепих фибран и поставих от горе ламинат.И един ден,както си гледам едно предаване в което строят небостъргач върху пилони в Дубай,ми присветна.Викам си,защо да не направя нещо такова.И така,налепих си фибрана 2 см.,набавих си гвоздеи с дебелина 3мм,дълги 2.5см и с големи глави.Ползват се за приковаване на плоскости по покривите(покривни гвоздеи).Показах на жена ми как става и тя за един следобед,докато съм на работа ги накова по пода.Коват се лесно,но така,че да влезе поне малко върхът на гвоздея в бетона.За 7 кв.отидоха около 2000 гвоздея.Долу-горе през 5-6см.един от друг.Поставих силиконова мрежа отгоре и направих тънка замазка,за да поизравня и да скрия главите.Когато изсъхна,налепих гранитогреса и в момента той не стъпва върху фибрана,а върху гвоздеите.Разбира се никъде няма кухини.Значи,още е рано да кажа дали е удачно,въпреки,че вече от месец това помещение се ползва за кухня,постоянно се върви по плочките и все се оглеждам и ослушвам за дефекти,но такива няма.Дано да съм нацелил начина.Сега сигурно ще има доста коментари,но ако някой се колебае,да действа смело.
За кое качество говориш не било сигурно :?:
Не се разбира смисъла да наковеш на 2 см фибран пирони през 5 см :?

В случая със сигурност си влошил топлоизолацията - наслагал си 2000 термомоста.

А гранитогрес стъпил на гвоздеи с какво е по-добър от такъв без ?
Здравейте.Нека се помъча да отговоря на въпросите.Относно влагата.Да,има я.Затова за да я изолирам от гипсокартона,който приковах по стените с дюбели,налепих едносантиметров стиропор.
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (45.08 KиБ) Видяна 8660 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (37.11 KиБ) Видяна 8660 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (37.26 KиБ) Видяна 8660 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (40.76 KиБ) Видяна 8660 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (39.49 KиБ) Видяна 8660 пъти
Направих го по този начин,защото стаите са малки и ако го правех по стандартния,щях да ги свия още.Методът е изпитан лично от мен и съм сигурен,че няма да избие по стените и не мирише на мухал.Забелязал съм,че просмуква от земята,защото на вътрешни стени има влага до 40см.височина от пода.Къщата е строена преди 55 год.и основите са правени от един варовиков камък,който лесно просмуква.Имаше бетон по пода,който беше винаги влажен.Затова и налепих фибран по пода,за да отблъсна влагата.За мрежата не мога да коментирам,защото според мен в случая тя не играе много важна роля.Мисля,е служи,колкото да не се напука замазката.
Сега да отговоря и на следващите въпроси.Относно качеството,за което се притесних.Когато налепих фибрана,реших че ще е здрава основа,но като стъпах върху него се оказа,че леко отдава.Реших,че ако сложа директно върху него плочите,пак ще е здраво,но с времето,като се стъпва,това отдаване ще си го има,колкото и малко да е то.И ще дойде един ден,когато под плочите ще започне да се напуква.И тук идва отговора за смисъла от гвоздеите.Колкото са по-нагъсто по-добре.Не сте ли виждали йогите да лягат върху дъски с наковани гвоздеи? :) За топлоизолацията.....не съм сигурен.Мисля,че и на последния въпрос съм отговорил.Благодаря за търпението и ако има други въпроси с удоволствие ще отговоря.Спорен ден!
VLADO66 - майстор
Нито EPS нито XPS са хидроизолация,дано нямаш проблеми ама надали.Една хидроизолация по пода и стените с нищо няма да ги намали.Може да се наложи да копаеш дренаж отвън :)
Наистина,материалите които съм използвал не са хидроизолация.Просто не знаех какво да правя с влагата.Гледал съм в "Мисия моя дом"да поставят такава,но в мокри помещения,където трябва да пазят стените и подовете от влагата.В моя случай,както се вижда от снимката в началото,мазилката се е отлепила от тухлите,вследствие влагата.Мисля си,че дори и да бях третирал с нещо стените,след време щеше да се отлепи,или откърти и проблема пак щеше да си остане.А дренаж,че няма да се прави е едно на ръка.Не ми се копаят 100 метра дължина на 1 метър дълбочина за нещо,което я стане,я не стане.За сега ще си остане така,а след време ще видим.:)
2v6 - майстор
todorodot написа:
...
Относно качеството,за което се притесних.Когато налепих фибрана,реших че ще е здрава основа,но като стъпах върху него се оказа,че леко отдава.Реших,че ако сложа директно върху него плочите,пак ще е здраво,но с времето,като се стъпва,това отдаване ще си го има,колкото и малко да е то.И ще дойде един ден,когато под плочите ще започне да се напуква.И тук идва отговора за смисъла от гвоздеите.Колкото са по-нагъсто по-добре.Не сте ли виждали йогите да лягат върху дъски с наковани гвоздеи? :) За топлоизолацията.....не съм сигурен.
...
Фибрана с гвоздеите е топлоизолация като циментово-пясъчна замаска. Една перлитова замаска може би ще е по-добра топлоизолация :?

А кое по-точно може да се спука под плоча 40 на 40 см?
chapara - майстор
Е вече е ясно, коренно грешна,трудоемка, и скъпа концепция. :roll:
пет апр 15, 2011 5:58 pmsvetliopi44 написа:
Каква дебелина фибран мислиш да слагаш?
Аз съм я правил тая гимнастика само че с 5см. фибран и несъм имал проблем ... мачка се само ако има голяма тежест на малка точка ... но сложиш ли плочки от рода на 30х30 или по-добре 40х40 нямаш проблем ... :rock:
Здравей,
на мен ми предстои подобна операция - циментен под, на който да сложа 5см фибран. Най-отгоре ще е теракол. Обаче всички "майстори" дето викам за оглед, ми искат върху фибрана да се направи саморазливна замаска 3-5см. Като натоварване мисля, че ще е средно - лятна кухня.
Да те питам при теб как е положението? Има ли някъде проблеми? Нещо мръднало ли е? Имаш ли напукано/счупено?

Благодаря предварително за помоща :)

поздрави,
Митьо

Тема "Теракот залепен директно върху фибран?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: