• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
burd - специалист
Здравейте,
Ще почвам ремонт, но удрям на сериозна греда с интериорните врати :? В момента съм с метални каси и не ми се кърти панела каквото ще да става. Обаче ще са ми необходими декоративни каси и врати по поръчка. Попитах на едно две места, но искат по средно 300 кинта за 2те на брой :cry: А това си е бая лев. Някакви варианти или фирма в София или района, дето да не е скъпчийска ако знаете. хеееелп
професионал - специалист
Последните интериорни врати,които видях да монтират на един от обектите ми,са на "классен",но толкова брутално некадърно ги монтираха,че направо :x !Монтира ги един "майстор" без да им слага дюбели или винтове,само със пяна и те няколко месеца след монтажа така раздуха,че половината не можеха да се затварят или отварят и се наложи аз да ги преправям.Съвета ми е много да внимаваш какво купуваш и как ще го монтират,защото после :?.
  • П.П.
Такова чудо не бях виждал - пяна да раздува месеци след като е вложена!
Прикачен файл:
Как НЕ се монтира врата!.jpg
Как НЕ се монтира врата!.jpg (39.11 KиБ) Видяна 8801 пъти
На тази снимка пяната е така още от монтажа,но явно на майстора така му е харесало и го е оставил.След като изрязах тази пяна с нож,перваза вече си прилепна плътно и с малко силикон го фиксирах.
torbalan - Дървен философ
ми то и моите врати само с пяна са хванати, ама вече почти две години - няма драма...
стоят си на местото екстра :)
Ivo_Dinkov - специалист
И моите интериорни само с пяна ги монтираха, но ги заклиниха, запениха, изчакаха да изсъхне пяната и чак тогава ги закачиха и монтираха и первазите.
Една година не са мръднали =D> , надявам се и занапред, иначе и аз се шашнах като видях монтаж само с пяна :?
Chefo77 - майстор
Ами те вътрешните врати от МДФ рядко ги укрепват с дюбели. Само с пяна.
професионал - специалист
Аз си мисля,че нещо в пяната не е наред,защото те вратите си работеха 3-4месеца и след това за 10-тина дни пяната ги разду и блокираха,иначе и аз съм си монтирал някои неща само с пяна и нямам проблем. :?
masterval - майстор
Защо мислиш, че пяната е раздула, а не касата?
laptoo - напреднал
колега(ако мога така да те нарека)и аз съм до същото място-ремонтирам коридора и стигнах до вратите.голяма мъка.днес избих касата на хола и ще слагам пвц врата,но другите няма да ги къртя.в казанлък(откъдето съм)има фирма поне една която знам и посетих за рециклиране на старите врати-лепят им мдф фурнир,смчнят вси4ко,ако е плътна може и стъкло да монтират,обличат и касите,само цената ме спря да ги направч всичките така-220лв с обличането на касата.избор и на цвят има....
професионал - специалист
Пяната е,защото като я изрязах и извадих касата се изправи и стана ОК.Сложих нова пяна(съвсем друга от първоначалната) и винтове и първата врата,която преправих вече 1 месец е наред(ще видим докога),но аз мисля,че проблема е бил в пяната.
burd - специалист
laptoo написа:
колега(ако мога така да те нарека)и аз съм до същото място-ремонтирам коридора и стигнах до вратите.голяма мъка.днес избих касата на хола и ще слагам пвц врата,но другите няма да ги къртя.в казанлък(откъдето съм)има фирма поне една която знам и посетих за рециклиране на старите врати-лепят им мдф фурнир,смчнят вси4ко,ако е плътна може и стъкло да монтират,обличат и касите,само цената ме спря да ги направч всичките така-220лв с обличането на касата.избор и на цвят има....
Може разбира се да ме наречеш колега. Такъв съм. 220 кинта ако е на врата е бомба цена. Утре ще гледам някаква фирма в Овча купел/София. Имам около 2-3 седмици да се реша проблема. Иначе кофти :cry:
Ако някой знае фирма, която се занимава в София или района да свирка, че чичо Гоогъл нищо не казва по темата или поне не конкретно.
  • 1
  • 2

Тема "Декоративни каси за панелка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: