• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
dankg - специалист
Здравейте,
четох в раздела за коридор и за баня, какви лепила се ползват за лепене на гранитогрес и малко се обърках вече. Та помогнете да избера за лепене на гранитогрес в коридора 12,5х50 на замаска от преди 2 години.
Лепила
Ceresit
CM 11
CM 17
Isomat
AK 20
Boro
Теракол флекс

За фугиращата смес пишат, че на Ceresit e добра.
Също така трябва ли да се използва някакъв грунд преди да се започне да се лепи?
torbalan - Дървен философ
най-евтиното...

в къщи лепя всичко с едно лепило, дето струва 6 лева и стотинки торбата и няма никакви ядове :)
fearblood - напреднал
Имам комшия който произвежда и пакетира такива лепила,неговото лепило с неговата марка го продава на 6 лева,а същото лепило само че в други торби (няма да казвам марката) го продават за по 16 лева,прави си сметката всичко е едно и също на различна цена.
Аз работя с церазит добро е ,мазно е и лесно се работи с него а и здравината е доста добра.
jekasus - майстор
dankg написа:
Също така трябва ли да се използва някакъв грунд преди да се започне да се лепи?
Шпакловаш замазката, промазваш плочката, гребен, ако е равно. Никакви грундове :-D Мокро върху мокро най-добре хваща.
fearblood - напреднал
jekasus написа:
dankg написа:
Също така трябва ли да се използва някакъв грунд преди да се започне да се лепи?
Шпакловаш замазката, промазваш плочката, гребен, ако е равно. Никакви грундове :-D Мокро върху мокро най-добре хваща.
Излишно е промазването на плочката загуба на време,за шпакловането и това не е нужно,ако замазката е добра и не се рони само намокряш добре с вода не да станат локви просто да се вижда влагата и мяташ с гребена,гребена според мен трябва да е с 1 см. зъб,по лесно се коригират неравностите.
jekasus - майстор
Аз защо ли си губя времето си да го правя :-D може за това не ми "дрънчат" на кухо плочкитеИзображениеАма акъли много, практици малко.
Smarin - специалист
jekasus написа:
Аз защо ли си губя времето си да го правя :-D може за това не ми "дрънчат" на кухо плочкитеИзображениеАма акъли много, практици малко.
Това , че не ти дрънчат съвсем не е от шпакловането на повърхността
Преди години ползвах един теракол за всичко (бъркаха го в един гараж - аборигенска история , но бяха уцелили рецептата - за каквото го ползваш за това е :lol: )
dankg - специалист
Взех един CM 11, изчистих добре замаската, която не се рони. Намокрихме с приятеля ми пода и сега той ще лепи, аз ще помагам
fearblood - напреднал
jekasus написа:
Аз защо ли си губя времето си да го правя :-D може за това не ми "дрънчат" на кухо плочкитеИзображениеАма акъли много, практици малко.
Ами не знам явно работиш с кофти лепило,за 8 години работа да чукна на дърво имам 2 рекламаций и те са от кофти лепило.Има лепила с повече пясък и заради това не залепват плочите,все едно да лепиш само с пясък и цимент.
  • 1
  • 2

Тема "Какво лепило да ползвам за гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: