• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
kaio666 - помощник
Здравейте колеги
започнах ремонт и ми трябват съвети относно мозайката в коридора
знае ли някой какво се прави шлайфане циклене и тн
много благодаря предварително
Spokoiniq - майстор
С почистваща фирма, с диамантени дискове, машини и препарати, които ти нямаш.
yanislav - напреднал
"Spokoiniq" е прав напълно. Потърси фирма която предлага такава услуга. Но имай предвид че се търка на мокро, или поне аз съм виждал само по този начин. Тоест процедурата е съпроводена с цапане. Но може да стане като нова мозайката. За съжаление тогава започват да се виждат и недостатъци при изпълнението на самата мозайка.
Можеш да потърсиш някой майстор със старите машини, но моето мнение е че съвременните машини и диамантените им приставки търкат по добре.
Мисля че някои от фирмите предлагащи каменни настилки могат да предложат тази услуга.
Армагедон - специалист
освен шлайфането задължително запечатка (импрегниране ).. преди кризата около 10 - 15 лв струваше на кв в зависимост от състоянието на настилката и площа разбира се.. :o.... Темата е малко стара , но все че е от полза тематиката на някой колега . :o
Genesis - специалист
Цикленето може да си го направиш и сам със ситен шлифовачен камък за флекс (камбанка). Полирането не. Трябва киче.
колкото и да обработваш мозайката си е същата. Разходите - всеки сам ще си пресметне.
Може да се получи изцяло нов под без много разходи. Възможни са два подхода. Единия - да се използват полиуретанови бои и полиуретанова запечатка, а мозайката е само основа.
Втория вариант е върху мозайката да се залепи PVC настилка.

Прикачен файл

k3.jpg
k3.jpg (15.11 KиБ) Видяна 15055 пъти
Прикачен файл:
k1.jpg
k1.jpg (85.06 KиБ) Видяна 15054 пъти

Прикачен файл

k5.jpg
k5.jpg (3.31 KиБ) Видяна 15054 пъти
pamir - напреднал
Армагедон написа:
освен шлайфането задължително запечатка (импрегниране ).. преди кризата около 10 - 15 лв струваше на кв в зависимост от състоянието на настилката и площа разбира се.. :o.... Темата е малко стара , но все че е от полза тематиката на някой колега . :o
Здравейте, шлайфах мозайката в банята с така наречената "камбанка" и флекс 2000 W. В общи линии, стана малко по-светла и по-чиста.

Имате ли представа с какъв препарат може се импрегнира или пастира отгоре, най-вече за да изглежда по-добре?
Армагедон - специалист
Задължително трябва да я запечаташ. Има много импрегнатори на пазара, аз ще те насоча към италианските на Белинзони.
pamir - напреднал
Армагедон написа:
Задължително трябва да я запечаташ. Има много импрегнатори на пазара, аз ще те насоча към италианските на Белинзони.
Благодаря ти, чак сега видях отговора, нещо не работи имейл нотификатора на форума. В кои магазини се продават тези импрегнатори - Практикер, Бриколаж...?
  • 1
  • 2

Тема "шлайфане мозайка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: