Връзката между 2 свята
Поставихме теракот в коридора - цвят бордо. Препоръчаха ни фугиращата смес да не е на Боро, тъй като ставала на "люспи". Това бордо обаче срещнах само 2 марки да имат този цвят - Боро и още една, която забравих (дали не беше Мурексин) . За последната майстора не можа да каже нищо и в крайна сметка избрахме клинкера на Церезит. Да, обаче след изсъхване фугиращата стана оранжева и сега седи много смешно плочки бордо с оранжеви фуги ( а в каталога беше някакво кафяво). Днес започнах да ги стържа. Дайте отзиви да взема ли Боро или Мурексина добра ли е? Ако се сещате коя друга марка имат цвят бордо?
Много се ядосвам, защото пък сега при стъргането на фугите на 2-3 места плочките се отрониха.
Приемам всякакви съвети!
VLADO66 - майстор
На Боро фугата е добра.За махането на фугите пробвай с кръгло ножче за пица.
Имам нож за пица, но той е "търкалящ", как да махам с него фугата? Засега действам с 2 вида отвертки.

А като имам за цел само да сменя цвят, сега се сетих дали не става без да я стържа да нанеса направо новата или по този начин ще станат по-широки фугите? Защото аз сега стържа, но не до основа, а само малко, колкото да се скрие старият цвят.
jekasus - майстор
ИзображениеС това се премахва фугата, от ъгъла на плочката към средата, така е по-малък шанса да повредиш плочките.
Travel_Mate - специалист
Незнам дали не ти е късно, но разгледай на марисан фугиращите, мисля казваше се "тера" но не се сещам номера, е точно бордо
Благодаря, не ми е късно. Понеже нямам много свободно време и напредвам бавно с махането не фугите, но ви следя всеки ден. На Марисан ги гледах,но не сещам имат ли бордо, но ще проверя.
Вече приключих, сега остава само да фугирам, взех си Мурексин да видим какъв цвят ще стане. Тези дни разбрах, че имало на Практикер препарат за смъкване на фуги, но колко би бил полезен не знам.
Препоръчва ли се след фугиране полагане на силиконов фиксатор, нещо не ми хареса фугиращата на Мурексин? Ако да - колко време след фугиране и има ли нещо особено при слагането му?
VLADO66 - майстор
Пробвaй нa скрито място дa нe промeни цвeтa/побeлee/.

Тема "Теракот бордо - с каква фугираща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: