• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
Genesis - специалист
Здравейте.

Ще си правя метална врата за входа на апартамента. Поради тази причина искам да има малко естетика и реших да я облицовам с фурнир. И тук идва липста ми на познания. Най-вече ме интересува с каква дабелина да бъде фурнира и с какво да го залепя към метала.
Решил съм да бъде с два патрона, но много ми се иска да си направя и някакво самоделно допълнително заключване, за което много ще се радвам на някакви идей.

Благодаря на отзовалите се :)
crez - майстор
Според мен доста трудно ще залепиш фурнира на метал, ако се получи то ще е доста нетрайно. Най-добре ползвай предварително тънка фурнирована плоскост, ДСП или щперплат. Закрепваш я с саморези а главите затапваш с тапи от фурнира.
Genesis - специалист
Странно, никой ли не знае как се облицова метална врата.
velsi - Почетен майстор
Аз правих метална врата и я облепих с мебелно фолио. Не виждам какво ще спечелиш като я облепиш с фурнир.
рашкета - специалист
velsi написа:
Аз правих метална врата и я облепих с мебелно фолио. Не виждам какво ще спечелиш като я облепиш с фурнир.
Ами аз си мисля, че ще стане много по-красива и няма да се обели, ако кучето на съседа реши да подрапа малко по вратата. :lol: :lol: :lol:
velsi - Почетен майстор
Може и да си прав, обаче ако пък кучето реши да подрапа по фурнированата врата става една... Освен това този фурнир трябва да се лакира, да му слугуваш... което си е допълнителен масраф. А фолиото е 5 лева метъра, на 90 см ширина и десетки разцветки и шарки. Сменяш като му дойде времето и това е.
Genesis - специалист
Ето защо искам фурнир (освен, че съседа ако има драпащо куче ще си цака като поп)
Първто метална врата няма начин да не стане малко или много на вълни колкото и да се оребраява, колко и да я сучеш (заварката си дърпа и това е, а нямам оксижен). Фурнира с лепилото ще покрие вълните и ще стане идеално равно. Освен това на ръбовете винаги ще си личи фолиото а на фурнира може да обработиш ъглите със шкурка да ги заоблиш и да изглежда като една монолитно плоскост.
tripioo - специалист
вчеа видях врата облицована с нещо като корк ... беше много идейно :)
а може да се облепи и с гетинакс ... но щее по скъпичко
пс виждъл съм дасе фурнироват мебели с лепило момент и после отогре се притиска с кърпа да излезе въздуха (бетер като фолио) така 4е модобно трябжад а стане и на метал ...
Spokoiniq - майстор
За плоскостта няма проблем да се залепи фурнир, но на фалца кво правим...не че неможе да се намокри и подвие...ама е играчка за специалист
marian1 - майстор
Идва ми друга идея - купи си шперплат 4-5 мм - закачи го към рамката със самонарезни рапидки - след това върху този пласт сложи още един - ама си го лепни с ПУ пяна или някакво лепило ( за да не се виждат отгоре главите) - така ако сдвоиш 2 парчета шперплат може да ги ползваш за перо на вратата .... горният слой обработваш с шкурка или лентов шлайф - един байц или байц лак и си ти ....
  • 1
  • 2

Тема "Изработване на метална врата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: