Връзката между 2 свята
Evgeni30 - специалист
Братле,

и аз имах такъв гардероб, държах го 2 години и го изхвърлих....и си поръчах със същите размери, оба4е по-друго разпределение, по функционален, нов, много хубав за 1400 лв.

Според мен не го оправай, а събери пари за новичък.

От друга страна с фолио става много хубаво.....може дори да направиш с 2 цвята, шахматно. Не мирише....а някой път с лакове не се получава добре.

Поздрави
miliad - майстор
По въпроса за пантите:Като марки-Хефеле,Блум,Грас са надеждни, имат и евтини и скъпи."Лама" от по евтините също става.Имаш 24 панти, колко да спестиш.Новите панти ще паснат на дупките, по-плътно влизат но става.Като гледам гардероба ти трябват панти на покрит кант и на полупокрит.За всеки случай може да си купиш по една,две и да пробваш предварително.
За лакиране гланц най-добре си е с пистолет и в цех с бояджийно.Стария лак трябва да се изчисти до фурнир, тънката част е да не се прешкури и пр...е фурнира.
И с фолио става, но е като евтина емитация-мое мнение.
kirofabv - специалист
Мерси за отговорите.
Вече съм си направил модел и съответно гардероба ще бъде боядисан с боя, която да стои гланцово и да може да хване върху лака.

Пантите най ме притесняват... да не ги накупя и да се окаже, че там, където са захванати към самия гардероб мястото вече е прецакано. Ако стане така то няма да мога стабилно да захвана новите панти и ще трябва да изместя монтажа, а няма как да го направя. Нямам как да направя нови отвори, а не ми се мъкнат тея врати на дърводелец.

Приемам съвети защото все още не мога да се престраша да се захвана... :)
EDI - майстор
За пантите не се притеснявай, захвата на новите от към гардероба не съвпада със старите дупки.Ако от към вратата има проблем, запълваш с парченца дърво и секундно лепило.
kirofabv - специалист
Чувал съм го това, но все съм си мислел, че няма да мога да навия видия в това лепило, но явно е възможно ;)
EDI - майстор
Става, набиваш чепа и го залепяш. :lol:
miliad - майстор
Отворите на винтовете не съвпадат изобщо.Само гнездото е по-тясно малко но влизат пантите.В крайна сметка може да си купиш фрезер еднодневка за панти/3-5лв/ и да ги разшириш.Казах ти купи си по две панти за проба и действай.И първо смени пантите, после боядисвай.
kirofabv - специалист
Взех някаква боя която ме убеждаваха че е добра - Genius Pro, на водна основа.
Хубава ли е или да отивам да я връщам докато не съм оклепал положението ?
kirofabv - специалист
kirofabv написа:
Взех някаква боя която ме убеждаваха че е добра - Genius Pro, на водна основа.
Хубава ли е или да отивам да я връщам докато не съм оклепал положението ?
Късно е вече.. наклепах всичко с нея. Изглежда читава на тоя етап.
Като изсъхне и напляскам дръжките ще снимам резултата :)
stz
Колега какво стана със снимките ??Пред същата дилема съм и аз :(

Тема "Нов живот за гардероба в коридора." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: