Връзката между 2 свята
kirofabv - специалист
Здравейте.
Отново се обръщам към вас за ценни съвети.
Имам завещание следния гардероб, който предпочитам да обновя отколкото да платя за нещо кофти и полу талашитено. За нещо толкова голямо и ново ще трябва да се изръся доста, а смятам, че в това чудо има още малко живот. Плоскостите му са здрави. Мисля, че с едни нови панти, нови дръжки и подходящо боядисване или лакиране ще стане чудесен.

Та въпросите се оформят по следния начин:
- как мога да обновя тези панти. Трябва да взема нови то е ясно, но какви? Нямам инструмент за да направя отвор, като на старите панти та ако може без такъв отвор ще е идеално.
- как е най-подходящо да обновя визията на гардероба - лак, боя, фолио, друго... ще се шкури ли, много ли... абе това ме вълнува най сериозно. :)

Мерси предварително. :partyman:

Прикачен файл

120530 008.JPG
120530 008.JPG (64.73 KиБ) Видяна 11686 пъти

Прикачен файл

120530 006.JPG
120530 006.JPG (32.07 KиБ) Видяна 11686 пъти

Прикачен файл

120526 041.JPG
120526 041.JPG (47.88 KиБ) Видяна 11686 пъти

Прикачен файл

120526 040.JPG
120526 040.JPG (43.01 KиБ) Видяна 11686 пъти
mcm - специалист
Пантите ги сменяш с нови метални, като преди това огледай височината на рамото, на средните врати би трябвало да е с по високо рамо, ако не ти е ясно смъкваш по една панта от вид и в магазина там знаят какво да гледат. Също така новите би трябвало да паснат в старите отвори, не е нужно да пробиваш нови. Нещо от тоя род, но да не ти пробутат някой боклук.
http://gamateh.com/products.php?556&cPa ... f02c8c987b

като купуваш изхвърлящите панти, гледай ламарината от която са направени да е по стабилна, че има едни като им стягаш рамото и ламарината поддава.

За боядисването, задължително шкурене, шкуриш само по направление на влакната /фладера/ с по ситна шкурка от 200 нагоре. Шкурката я прикрепяш или на парче дъска или има специални дъски с дръжка, но в никакъв случай не шкури държейки шкурката само с пръсти. Можеш да лакираш с някой лазурен лак, избираш си с подходящ цвят и действаш.
kirofabv - специалист
Мерси, mcm. :)
Колко трябва да изшкуря - до основата ли или само да матирам?
Не мога да си представя как ще стане лакирано. Няма ли да си запази 100%-товия комунистически стил или ще заприлича на нещо по-истинско.

Щеше ми се да го променя малко защото ме дразни този изглед. Ако го лакирам с някакъв тъмен лак - орех например ?
Или с боя... ? Идеята с боята най-ми харесва май, но не мога да измисля подходяща цветова комбинация така, че да не стане зле с тези големи елементи.
mcm - специалист
Имаше тук подобна тема, колега си беше боядисал вратите на шкафовете, доста добре беше станало, потърси я. Не мога да преценя състоянието на лака по снимките, но явно е доста стар, затова шкури до основата/фурнира/ като внимаваш да не го нараниш. за това дали да боядисваш или лакираш, ти трябва да си избереш. Боядисването, най добре става като пръснеш боята с пистолет, но тя иска много добре подготвена основа. Наскоро освежавах едни бюра, плотовете им бяха фурнировани и лакирани махагон, свалих мръсотията с разредител,зашкурих ги, лака беше почти паднал и ги лакирах две ръце лазурен лак ебонит /черен/ , мисля че беше на леко. Станаха доста добре, изпъкна и фладера.
kirofabv - специалист
Тук си правя разни картинчици на фотошоп-а с черно и сиво + разни орнаменти или огледала и поне на картинка се получава доста добре. Обаче боята мога ли да я нанеса някак успешно и в домашни условия... разбирай без пистолет?
mcm - специалист
Ето тук колегата го е обяснил

viewtopic.php?t=9155
kirofabv - специалист
Супер тема. Евала на ev_dimov.
Видях, че ще трябва да се матира с шкурка шкурка 280-320, както и, че лака е Er-lac, но не разбрах какъв точно.
Какъв тип лак можете да ми препоръчате за такива повърхности, ако е възможно да седи и гланцово ще е супер.
kirofabv - специалист
kirofabv написа:
Какъв тип лак можете да ми препоръчате за такива повърхности, ако е възможно да седи и гланцово ще е супер.
:?
EDI - майстор
Има всякакви лакове.може на водна основа, нитруцелулозни и т.н.Просто търси лака да е гланц, а не мат.

Тема "Нов живот за гардероба в коридора." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: