Връзката между 2 свята
Здравейте! Един коридор 3,8 х 2,7 метра (къщата е стара и са ги правили така:) пода е бетон залят преди седмица- изравнен . Едната врата е външна. Та въпроса ми е - имам купен гранитогрес 33,3 х 33,3 . Спрял съм се на лепило CM11 PLUS GRESС и плочки плътно (без фуга)
Това ли е правилното решение?
Благодаря!
EDI - майстор
Аз бих ползвал СМ12 или друго еластично лепило.
ozimen - специалист
Лепилото ще свърши работа,но сложи поне 2мм фуга между плочките.
Ако мислиш ,че бетона е добре нивелиран и заравнен действай смело.
jekasus - майстор
Днес сутринта в Брюколаж-Добрич.
Тате и синчето :
- Тате, каква е разлика между Теразид и Церезит?
- Откъде да знам :?

Към автора - спестявайки от труда на майстора заложи на по-качествено лепило, ще ти е по-лесно.
И както каза ozimen, заложи на 2мм фуга, плочките не са перфектни, при плътна фуга ще имаш проблеми при различни размери на плочките.
Благодаря за отговорите! Мерих плочките - абсолютно еднакви са (до 1 мм на 8 плочки) и мисля без фуга ,с лепило Ceresit CM12 само се чудя дали да мацна пода със грунд - например Ceresit CТ17 ( май скъпичък е :sad: ) , или няма нужда?
VLADO66 - майстор
Щом си решил без фуга не ги забивай в стената-остави мин. 5-6 мм. за температурни разширения.На голия бетон и без фуга не знам колко време ще устискат, СМ 17 е скъп грунд,ама хубав :wink:
Това се получи в крайна сметка :
Изображение

Имам и контрольор на качеството :)

Фугата е 2мм, лепилото е CM11

Като за първи път в тази област :shock:
Делян - специалист
С това дето се вижда ли си забърсал така хубаво пода?! :wink:

Иначе, добре че си редил с фуга. Без фуга щеше да стане мазало... Хубаво е станало, браво!!!

Тема "Гранитогрес в коридора?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: