• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
VLADO66 - майстор
На първо време си вземи един мастар и нивел и пиши колко са големи кривините и дали може да се изчукат.
jekasus - майстор
    masterchy написа:
    Здравейте !

    Първо искам да се извиня на автора,че му пиша във темата,но пък да не пълним форума със едни и същи теми реших да пиша тук ако не е проблем.

    Искам да попитам на стара панелка във коридора има положени плоскости и искам да ги махна също така и балатума и да остане само по цимент.Но на места е доста криво и искам да попитам може ли да се избегне момента с цимента и пясъка за да се изравни вместо това да слагам повече гранитогрес? Не съм полагал плочки никога новобранец съм всякакви предложения биха ми били от полза :-D Също така и как се смесва гранитогреса?
    Имаш предвид лепило за гранитогрес :?
    VLADO66 - майстор
    jekasus написа:
      masterchy написа:
      Здравейте !

      Първо искам да се извиня на автора,че му пиша във темата,но пък да не пълним форума със едни и същи теми реших да пиша тук ако не е проблем.

      Искам да попитам на стара панелка във коридора има положени плоскости и искам да ги махна също така и балатума и да остане само по цимент.Но на места е доста криво и искам да попитам може ли да се избегне момента с цимента и пясъка за да се изравни вместо това да слагам повече гранитогрес? Не съм полагал плочки никога новобранец съм всякакви предложения биха ми били от полза :-D Също така и как се смесва гранитогреса?
      Имаш предвид лепило за гранитогрес :?
      Може би начукан гранитогрес в лепилото за пълнеж :-D
      zmiori - специалист
      Миналото лято налепих върху фаянсови плочки други плочки само с флексово лепило. Измихме много добре стария фаянс и налепихме новия. Кръщелницата досега не ми е налятяла на бой та от там си правя извода че не са мръднали. :-D
      Последна промяна от zmiori на нед апр 28, 2013 5:32 pm, променено общо 1 път.
      VLADO66 - майстор
      zmiori написа:
      ..фексово лепило.
      Човека с гранитокола ше реши че може да е кексово леепилото :-D /сори не се сдържах/
      jekasus - майстор
      masterchy, предварително изравняваш с лепило(явно си избрал гранитокол) основата, един мастар ще ти свърши работа. И после лепиш плочки с назъбена маламашка 10 мм. Флексови лепила улягат повече от обикновените, така че не стават за дебелослойно лепене.
      jekasus - майстор
      masterchy написа:
      :)

      Ако може да ми се изтрият мненията във тази тема.
      Благодаря ! : )
      Остави го Владо, само си седи и дебне къде да бъзикне :-D
      zmiori - специалист
      VLADO66 написа:
      zmiori написа:
      ..фексово лепило.
      Човека с гранитокола ше реши че може да е кексово леепилото :-D /сори не се сдържах/
      Ми то нее за сдържане.
      Отивам да го коригирам.
      • 1
      • 2

      Тема "Теракота върху мозайка" | Включи се в дискусията:


      Сподели форума:

      Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

      Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: