• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
Martins - специалист
Майстора ми процедира по следния начин: грундира мозайката с бетонконтакт на Боро, направи замазка с флекс лепило и армираща мрежа. Върху тази основа започна да лепи с CM11. Ще се получи ли по този начин сцепление с гладката мозайка или теракота ще се държи от собствената си тежест :)? Склонен съм да вярвам на майстора ми. Тук обаче прочетох толкова мнения, че мозайката задължително трябва да се надраска, че :? Мозайката беше гладка като стъкло.
VLADO66 - майстор
Ще държи,къде ще ходи. :wink:
tysonlkr - специалист
В нас слагах в банята теракот върху мозайка само намазах мозайката с бетонконтакт на Боро. Плочките ги лепих с СМ 11.
До сега вече 2 години не е мръднала (да чукна на дърво :) )
Давай направо не си усложнявай живота с надраскване на мозайката :wink:
Stefan_62 - майстор
Аз преди години може би 15-на лепих в коридора теракот в/у мозайката и тогава понеже нямаше разни модерни лепила и тем подобни само напръсках мозайката с циментово мляко и след като изсъхна положих отгоре теракота, до днес не са мръднали. Така, че при тези материали които се предлагат сега изобщо не се притеснявай.
galin56 - специалист
Интересна тема. Мен ме чака същото упражнение след 2-3 месеца и в коридора и в банята, на апартамента който купих наскоро и съм в ремонт сега. Само, че в банята мисля да мажа и с хидроизолация. Кажете какъв точно от моделите на Боро ползвате, щом сте доволни за сега. Нямат ли подобен и Церезит. Нали уж било по-добре ако лепилото, фугите и грунда са от една фирма.
jekasus - майстор
Почистете добре мозайката, преди каквото и да правите :-D
Аз грундове не ползвам, но от колегите съм чувал че на Теразид бетон контакта е добър.
А за грундове на Боро питайте Чаро :-D
freshenero - специалист
Бороконтакта според мен важи за хоросанова мазилка и др. негладки повърхности.На гладки повърхности ,,дълбокопроникващия" ефект е за сметка на ползвателя :rolleyes: . В случая е по-подходящ метода на колегата писал по-нагоре за циментовото мляко.
EDI - майстор
Както казва jekasus, почистване му е майката.Ако си останат сапунените наслоения /които не се виждат и винаги ги има/, винаги може да има проблем, независимо от грунд и лепила.
ssmmaaa - специалист
freshenero написа:
Бороконтакта
Колега,има голяма разлика м/у бороконтакт и бетонконтакт!
ssmmaaa - специалист
freshenero написа:
Бороконтакта според мен важи за хоросанова мазилка и др. негладки повърхности.На гладки повърхности ,,дълбокопроникващия" ефект е за сметка на ползвателя :rolleyes: . В случая е по-подходящ метода на колегата писал по-нагоре за циментовото мляко.
  • 1
  • 2

Тема "Теракота върху мозайка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: