• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
alex63 - специалист
naB4o написа:
А за смазването, в сертификата на ключалката пише да се смазва само с графит, смазването с масло и други смазки, прекратява гаранционните условия. :)
И пак да заключа, оказа се по-сложен проблема, и си трябваше професионална намеса.
Всеки трябва да се разпростира, според възможностите си, за да не стане по-зле проблема.
Здравей!
Аз отново отдавна не съм влизала.Та, в "сертификата"- гаранционната карта, която е и инструкция за експлоатация може да пише само графит, ако ключалката е по- от отдавна, а Вие пишете, че е от 5 години вратата, а клчалката от бог знае колко, за това пише изрично само графит.От няколко години( по памет не мога да кажа колко точно) не се използва графит понеже е канцерогенен и за това се ползва специалната смазка с тефлон за която Ви писах, но като подръчни материали с които може да се осигури всеки - това е графита от молив- с нещо можете да настържете на лист и като " напудрите" ключ с праха и го поставите в патрона и завъртите няколко пъти в двете посоки се смазва.Все пак няма да го мажете на филийка или да го пиете... :drinkers: ?!

Както чета по- нататък отново пишете за проблем при заключваане- огледайте отворите(отвора) за шиповете на вратата- да не са запълнени с прах, това също ще ви създаде проблем при заключване.
naB4o - специалист
Проблема е решен, оказа се разминаване в механизма на вертикалните шипове или нещо такова. (бях на работа като са идвали)
Иначе всичко се чисти редовно, гнезда на шипове и т.н.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с патрон на входна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: