Връзката между 2 свята
adler22 - специалист
Шпакловаха ми коридорите, остана само да се боядисат. Под вратите на баня и тоалетна обаче, останаха едни "зъби" или ръбове, нивата със стените бяха различни. В началото не ме дразниха, обаче в последствие нещо хич не ми хареса така и реших да ги изкъртя (прилагам снимки). Сега обаче се отвориха едни дупки , дето не знам що да ги правя. Дайте някъв акъл как да ги запълня , с какво и т.н. Настилгата в коридора също ще бъде сменена тез дни.

Прикачен файл

DSC_0335.jpg

Прикачен файл

DSC_0334.jpg
jekasus - майстор
Не ми изглеждат много дълбоки, с лепило за плочки ги попълни, ама след като направиш новия под, че не се знае какви още изненади ще излязат.
adler22 - специалист
За дълбоко не е дълбоко. Мое си вкарам цялата ръка на места :))) Понеже кенефа и банята са бетонни клетки, мисля че отдолу има пясък в/у които лежат. Имам разни унофори и цм11, та с тях си мисля, малко камъчета, малко лепило пък трябва да стане в крайна сметка :)
jekasus - майстор
Какъв ще краен вид на това нещо под вратите - шпакловка или плочки?
adler22 - специалист
Ами мисля да не са плочки, понеже като се нареди новия гранитогрес, первазите по стените ще са пвц, а не от плочки, та затова мисля , че е по добре да е шпакловка
EDI - майстор
Може първо да удариш една монтажна пяна и отгоре както казва jekasus.
adler22 - специалист
благодаря за идеите , момчета :)
adler22 - специалист
Ще пиша пак тук , за да не пускам нова тема. При вече готови , боядисани с латекс стени се оказа, че трябва да прешпакловам отново, около отворите за вратите. Сега се получиха едни ивици около 5 см около касите на вратите с бяла шпакловка, който трябва отново да боядисам с латекс и не знам как да процедира. Искам ми се само тези ивици да бодисам , но се страхувам да не останат линии на границата със стария латекс. Мисля си да ги мина с четка с латекс и после със сух валяк да разнеса боята , за да не личи четката , но не знам дали ще стане. Дайте някаква идея какво да направя и как !
EDI - майстор
Ако старото боядисване е прясно, няма да си личи разликата в боята, но зависи и от попивната способност на старата основа и на новата.Обаче добре трябва да изравниш ръба на новата шпакловка със ситна шкурка.Пробвай само на новите ивици, и ако не ти хареса, удряш цялата стена.Само с валяк боядисвай.
VLADO66 - майстор
Облепяш касите на вратите хубаво с хартиено тиксо и боядисваш смело с валяка.

Тема "Как да оправя туй :) нещо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: