Връзката между 2 свята
agavazov - напреднал
Имам нужда от съвет какво да търся и избера.

Имам килерна ниша 162/255 която искам да затворя с плъзгащи врати.
В нишата сме сложили рафтове и са оставени 85мм за механизъм и врати /85мм от рафтовете до края на стената/.

Първо мислех да взема 2 пдч плоскости с алуминиев катн и по-скъпи механизми с долно водене, но смятам, че си е пипкава работа и предпочитам да наема някой който има опит с това.

ТМАР /или нещо такова/ http://www.mebeli.me/uploads/data//gard ... -vrati.jpg ме отрязаха, защото искат поне 100мм от рафтовете до стената /при огъването на плоскостите ще се удрят в рафтовете и ще се прецака/, а аз имам 85.

Споменаха ми да потърся фирма за дограми, но профилите на дограмата хич не ми харесват.

Гоня бюджет към 500лв.
Някой ако има опит ще се радвам да даде съвет или да препоръча нещо.
Мирси
maroka - специалист
Плъзгащ механизъм с долно водене ти е идеалното решение.
Мястото, което си оставил е напълно достатъчно.
Изкривявания можеш да имаш от плоскости, с лошо качество. Но със стабилен профил (кант дръжка) няма да имаш проблеми.

Варианта с дограмата въобще не го мисли :)

Ето ти и една фирма, която дори предлага сглобка на такъв тип врати.

Ако ти е нужно още инфо...питай ;)
agavazov - напреднал
взех си врати от икеа 230 лв с механизъм с лагери и горно водене
малко по-малки бяха, но затворих всичко с гипсокартон и стана супер
Тани - модератор
Е дай някоя снимка де! Онзи проект, за който ставаше въпрос в темата в линка, даден по-горе, е замразен за неопределено време, но междувременно имам друг проект на гардероб с плъзгащи врати и ще съм благодарен на идеи! И аз направих глупостта да оставя малко разстояние , дори по-малко от твоето, а воденето ще е долно. Реално за стандартните двойни релси, разстоянието е дори голямо, но аз избрах релси за вкопаване, а те не са включени в инструкцията с размерите. Сега се притеснявам да оставя по-малко от сантиметър от ръба на ПДЧ-то до канала на релсата, защото се страхувам, че при набиването ѝ в канала, ще се отчупи парче, въпреки, че използвах плоскости на Егер. Ще съм благодарен на всякаква информация, а се надявам да е полезна и за останалите! Благодаря ти предварително!
agavazov - напреднал
Вратите и механизмите които взех ще ти свършат идеална работа, много са прости и здрави /спред мен/.
Вратите застават пред рамката/гардероба/.
Прикачен файл:
0237370_PE376774_S5.JPG
- Рафтовете са колкото рамката /демек няма никакво разстояние на вътре/
- Вратите са пред рамката, но отстрани има алуминиеви лайсни и става много приятно.

-----
Иначе сценария при мен е следния:
Нишата ми е 162/255, а вратите 150/236
Трявбаше да скъся 12cm ширина и 20cm височина.
Сложих вратите в дясната част на нисшата, а лявата удължих с 12cm стеничка от гипсокартон.
Сложих механизмите върху 2 дъски, който дъски закрепих с анкери и шпилки за тавана /10cm от него/ и пода /и 10cm от него/
Всичките цигании и дъски облякох с гипсокартон.

Обаче в тая нисша е и пералнята, а около нея има рафтове, а пред нея 10cm праг /долния механизъм/ и така пралнята не може да се вдигне посмъртно /щото може да я хванеш само в предната част а центъра на тежеста е отзад/.
Затова поднея сложих палет и го окрепих мн здраво. Над палета ламинат и стана много готино.
Снимки довечера ще кача.
Тани - модератор
Е, аз съм взел вече механизмите и ще трябва да измислям дизайна на вратите, че ще има и огледала тях. При мен височината е около 230 при широчина около 190.

Тема "Плъзгащи врати - килерна ниша" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: