Връзката между 2 свята
vladimirovich80 - помощник
Здравейте!
Предстои ми направа на окачен таван в коридора и направа на осветление с луни.Ако някои може да ми каже добре ли са предвидени като положение според приложената схема.Освен това ми препоръчаха да се взема LED луни на 220W като така минавам без трансформатори.Въпроса е добро решение ли е това и решен ли е въпроса с трайността им.За това помещение 30w или 50w ще е добре? Ще се радвам на мнения.Предварително ви благодаря!

Прикачен файл

shema el.jpg
shema el.jpg (67.35 KиБ) Видяна 3176 пъти
Duke_BG - специалист
аз бих направил един перваз за скрито осветление срещу гардероба и бих сложил 5 метра студено бяло лед лента + траф и LED луни 3-4 W / 220 V, където искаш да подсилиш светлината (например над огледалото )
darakchiev - специалист
На 220V лед крушките имат вграден драйвер, който може да даде фира без да са изгорели диодите.
На 12V нямат такива драйвери, и може да се счита, че крушките ще изкарат повече,
но пък следва неудобството от това да ползваш трафове и по - дебели кабели. Трафовете
също правят проблеми, като зависи и какво ще купиш като марка. Моят съвет е лед крушки
на 220V, като диода да е COB с керамична основа, понеже е с по-широк градус на светене.
Търси такива с максимална гаранция (2-3 год.), независимо от марката. Не ти препоръчвам единствено Optonica,
голям боклук са.

Поздрави.

Тема "запитване относно осветление на коридор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: