Връзката между 2 свята
Andri01 - майстор
Имам около 2-3л. мисля контакт грунд. Син на цвят. Ако ти върши работа ще ти го дам. Пиши на лични да се уточним.
hristov1 - специалист
Andri благодаря но си купих и грунд :) Crez така ще го направя благодаря за съвета и няма да се налага да режа много тъй като се събират 4 плочки по ширина точно само неможах да разбера има едни лайсни PVC забравих да си купя за завършващи някой вообще слага ли освен в банята такива лайсни и когато го налепя без фуга ще се фугират ли малко поне процепчетата или така си остават?:)Поздрави.
chapara - майстор
hristov1 написа:
само не можах да разбера има едни лайсни PVC забравих да си купя за завършващи някой вообще слага ли освен в банята такива лайсни и когато го налепя без фуга ще се фугират ли малко поне процепчетата или така си остават?:)Поздрави.
Лайсни не се слагат, лепи се перваз от плочка, примерно една паркетинка от плочката :wink: Фугира се, ако ти е съвсем малка фугата с по рядка фугировка , така че да влезне :wink:
hristov1 - специалист
Купил съм грунд на боро бетон контакт дали ще стане ?
hristov1 - специалист
Сега като прочетох из форумите за този грунд на боро малеее най добре да надраскам малко мозайката с флекса ... :axe: :mrgreen: :-D :-D "Сабахлян" ги мятам :)
jekasus - майстор
Мятай ги без бетонконтакта, иначе за къв чеп е лепилото толкова скъпо :-D
chapara написа:
ще те посъветвам преди да сложиш плочата да я шпакловаш от към гърба с лепило и тогава да я поставяш.
Поддържам изцяло.
hristov1 - специалист
Абе чудих се аз почистих много добре и го мацнах ей сега тъкмо да съхне вечерта и сутринта ги мятам :)
ssmmaaa - специалист
Огледай хубаво плочките,да не са с криви,защото с това разминаване на фугите ще се чудиш,защо се разминава нивото на всяка плочка(хващаш 1плочка по дьлжина и гледаш,ако има леко дьговидна форма лошо.)
chapara - майстор
ssmmaaa написа:
Огледай хубаво плочките,да не са с криви,защото с това разминаване на фугите ще се чудиш,защо се разминава нивото на всяка плочка(хващаш 1плочка по дьлжина и гледаш,ако има леко дьговидна форма лошо.)
Тогава разминаването се прави с не повече от 1/3 от дължината на плочката, т.е. не повече от 16 см. в случая :wink:, но най добре 10 см.

Изображение

Изображение

Изображение

ето го и перваза :idea:
Изображение
hristov1 - специалист
Здравейте чак сега видях чее сте писали ами аз я метнах за 2 часа залепих 8 плочки хахах сега ще кача малко снимки а това с разминаването го направих на половина свърши то а за страничните первази ми е ясно но няма да ги правя такива смятам да сложа дървени високи 5-6 см в по тъмен цвят Чепар имах предвид за завършващи первази пред вратите ето и малко снимки приемам критики:))) :-D :-D :-D :-D
о

Прикачен файл

фдф.jpg

Прикачен файл

фсфс.jpg

Прикачен файл

ллл.jpg

Тема "От къде да започна с плочките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: