Връзката между 2 свята
hristov1 - специалист
Здравейте след 2-3 дни ще ходя да купувам плочки за коридора пода е мозайка и няма наклон добре е та вече прочетох че мога да лепя директно в/у мозайката с флекс лепило стига да е мнгоо добре почистен пода чудя се само дали да не ударя и един бетон контакт преди това.. Направих си един списък с материали дано не съм пропуснал нещо за пръв път ще лепя плочки..
Плочки- 10м2 /коридора е 9м2/ ;Флекс лепило -2торби /изомат ак40 гледам че доста го хвалите във форума/ :)
Фугираща смес - моля за предложения и трябва ли да е пак изомат също така искам да е цветна защото плочките ще са с дървен цвят.. ; Кръстачки за фугите - 2мм ; Маламашка/назъбена 8мм/ и гумена за фугирване ;Флекс с диамантен диск
Нивелир и четох че фугите се пулнят с някъкъв силиконов импрегнатор :? :? :?
Та ето така мисля да подкарам работата

Прикачен файл

коридор1.png
коридор1.png (10.7 KиБ) Видяна 3733 пъти
hristov1 - специалист
Ето ги и плочките 34x48 теракот.

Прикачен файл

11.png

Прикачен файл

12.png
hristov1 - специалист
За да стане по ясно и с надежна че някой ще ми даде съвет от коя страна да започна да лепя ще кача снимки да се види по хубаво притеснява ме това да не ги подкарам на криво .. :?

Прикачен файл

ч12345.jpg

Прикачен файл

1234.jpg

Прикачен файл

123.jpg
chapara - майстор
Пусни си една централна ос по дългия коридор и по нея тръгни :wink: :roll:
hristov1 - специалист
Чапар здравей:)Както винаги се появяваш на време и спасяваш положението вече имам доста да черпя :drinkers: :drinkers: .. та имам още няколко въпроса който може да ти се сторят глупави но за 1 път ще докосвам плочки..
1) 2см фуга добре ли ще е ?
2) Трябва ли да си взема клинчета или кръстачките са достатъчни?
3)По пода има следи от шпакловка която правих наскоро ще ги остържа и ще измия да ударя ли един контакт грунд или направо с изомат ак20?:)Или ако мога да мина с някое по евтино лепило при този правия под смятам да си купя 2 торби лепило за 9м2 смятам ще стигнат :)
Поздрави и след няколко дни ще кача снимки като започна :)
Форума е супер! :partyman: :partyman: :partyman:
chapara - майстор
hristov1 написа:
Чапар здравей:)Както винаги се появяваш на време и спасяваш положението вече имам доста да черпя :drinkers: :drinkers: .. та имам още няколко въпроса който може да ти се сторят глупави но за 1 път ще докосвам плочки..
1) 2см фуга добре ли ще е ?
2) Трябва ли да си взема клинчета или кръстачките са достатъчни?
3)По пода има следи от шпакловка която правих наскоро ще ги остържа и ще измия да ударя ли един контакт грунд или направо с изомат ак20?:)Или ако мога да мина с някое по евтино лепило при този правия под смятам да си купя 2 торби лепило за 9м2 смятам ще стигнат :)
Поздрави и след няколко дни ще кача снимки като започна :)
Форума е супер! :partyman: :partyman: :partyman:

Ограденото с червено вярно ли е :shock: Два милиметра по ще е добре. Изобщо идеята е фугата да е колкото на плочата м/у самите паркетинки и да се фугира със същия цвят така че да изглежда като нареден паркет. :wink: а не като плочки. Освен матеряла на гребен по пода ще те посъветвам преди да сложиш плочата да я шпакловаш от към гърба с лепило и тогава да я поставяш. Увеличаваш здравината неколкократно! Пода го почисти перфектно и намажи бетонконтакт за собствено успокоение. Не пести от лепилото! Напоследък най добро впечатление ми прави това лепило Изображение

Две торби няма да ти стигнат, но може да докупиш :wink:
Svetoslavoff1 - майстор
Христов, както си ги подредил на първата снимка ми се вижда малко скучно. Но разбира се това е само мое мнение и ще си ги налепиш както на теб ти харесва:) Нареди си на сухо няколко варианта, бих предложил.
Успех!
ПП: Ще се справиш! И аз като правих ремонта виках, виках неволята и като не дойде си налепих сам плочките.
hristov1 - специалист
Чапар и аз така смятам да ги направя колкото на плочката а това с червеното смятам така да започна незнам за кое точно ме питаш начертах пример как да започна от средата а с оранжево са размерите.Това лепило е още по солено 25лв торбата хаха 3 торби ще взема ама незнам дали ще стигнат парите ако стигнат ще взема от него ако не това ак20 е 19лв... :lol: :lol:
останалото с грунда и нанасянето на лепилото ще го направя както казваш ти благодаря ти :)

Svetoslavoff1 плочките не съм ги купил още утре в други ден ще ходя тези снимки са от сайта на практикер дали са пример просто като ги купя ще ги наредя и на мен ми изглеждат скучно наредени но те са с размер 34x48 по 3 паркетини на плочка като ги купя ще кача още снимки :partyman: Поздрави :)
hristov1 - специалист
Здравейте купих плочките наредих 1 пакет и направих малко снимки тъй като купи доста неща и накрая не стигнаха парите за скъпо лепило и взех флексово лепило изомат ак16 3 торби и некъв марков контакт грунд в синя туба ако не стигнат ще ходя пак
взех и фугираща смес на weber 3кг незнам дали ще стигнат или ше е много тъй като искам да ги положа с възможно най малка фуга даже така както съм ги наредил ми харесва без фуга ако има едно лесно да ги наредя без фуга ако не ще сложа 1мм да кажем.. :) :) :partyman: :partyman: :partyman: Ето и снимките:
А й паркетините както се вижда са с нарисувана фуна снимката в сайта на практикер лъже но не са зле :))))

Прикачен файл

в.jpg

Прикачен файл

б.jpg

Прикачен файл

а.jpg
crez - майстор
Реди плътно без фуга, пусни линията за която ти писа Чапара и почни от нея, по дължина на коридора. Без фуга и надълго положени плочки ще получеш доста добра визия за дълбочина.

Тема "От къде да започна с плочките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: