Връзката между 2 свята
hristov1 - специалист
Сега обедна почивка че съседа ще реве има бебе и следобяд продължавам като започнах направих грешка с лепилото не беше достатъчно гъсто после се усетих а колко след като налепя плочките ще мога да ходя по тях..и още нещо стана като малка фуга от флекс после ще я изтържа с нещо остро :) надявам се че ще станат) Поздрави:)

Прикачен файл

фдф.jpg
crez - майстор
Браво, =D> добре става.За излишното лепило не се притеснявай, маха се с неща остро за да направиш място за фугосместа. Извинявай,чак сега забелязах, основата римска мозайка ли е, или това са някакви петна. Ако е мозайка, язък толкова красива работа загробваш с плочки. Знаеш ли колко е трудоемко направата и? Сега едва ли има някой да се наеме да прави такова нещо.
hristov1 - специалист
Ами незнам точно какъв тип мозайка е но е доста стара къщата е строена 66 година слагам плочките да съм в крак с модата хаха :partyman: А дали ще стане добре ако сложа и на прага пред входната врата ::)

Прикачен файл

Profil 9.jpg Ето такива первази искам да сложа само трябва да ги боядисам в подходящ цвят и за да не отварям нова тема някой може ли да ми каже кой материал ще е добре да си поръчам ето ги
Дъб - 8.00 лв./м
Бук - 6.00 лв./м
Бор/Липа - 4.50 лв./м

Прикачен файл

ббд.jpg

Прикачен файл

ммм.jpg
crez - майстор
Задължитерно и прага, така има завършен вид. Не съм убеден, че МДФ или дървени первази са подходящи за плочки. :? Миенето с мопа ще им разкаже играта. Попитай за всеки случай Чапара, може и да може.
hristov1 - специалист
Виждал съм такива дървени високи первази боядисани и стояха много хубаво :)
hristov1 - специалист
А мога ли да пусна радиатор или духалка на слабо за да съхне по бързо или не е препорачително?:)
crez - майстор
Може, но стъпване в/у плочките най добре след 24 часа
chapara - майстор
Без принудително "съхнене" е по добре. Колкото по бавно СТЯГА-СВЪРЗВА матеряла толкова по добре! Може дървен перваз добре обработен с импрегнатор за дърво и после лак яхтен примерно. :wink: И липа :partyman: :drinkers:
hristov1 - специалист
Добър вечер:) лека полека става работата почти свърших голямата част от коридора оставих си само една пътечка утре ще вляза под свода и ще направя и малкия коридор няколко от плочките които са до стената имат разстояние 1-1,5см което предполагам не е проблем ще го запълня с лепило первазите ще са с размери 2x6см така че ще се покрие.. ето и снимките ;) :partyman: :partyman: :partyman:
А и рязането с флекс е лесно но става грубо да видим дали ще успея да отрежа добре парчетата за прага..

Форума е супер!!!:)

Прикачен файл

333.jpg

Прикачен файл

222.jpg

Прикачен файл

111.jpg

Тема "От къде да започна с плочките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: