• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
enviro - специалист
Здравейте поставиха ми блиндирана врата на входа на къщата но сега има едно разстояние между вратата и пода около 2см е така като го гледам не съм го мерил. Искам да сложа някакъв праг но незнам какъв бихте ли ме посъветвали и също така с тези мозайки да си отива, реших да я оставя с тази мозайка не ми харесва кой знае колко но ми казаха че като се изчисти щяло да е коренно различно, и без това тея цокли около стълбите нямат къртене и ще се премеря за сега с нея купих си парочистачка ще опитам тея дни да видя какво ще се получи с нея :rolleyes:
Прикачен файл:
12319329_10205455981227149_1446381844_n.jpg
Прикачен файл:
12305586_10205455981467155_1579811679_n.jpg
12305586_10205455981467155_1579811679_n.jpg (109.02 KиБ) Видяна 11468 пъти
iliya_i - майстор
Антрето добре ще се върже с 2 см. мраморен праг.
naB4o - специалист
Аз искам да попитам за вратата, понеже ми предстои смяна на входната. Каква е по произход?
enviro - специалист
Турска е вратата УЖ така казват, горе долу съм доволен обаче нещо ключалката и дръжката хванаха леко корозия и трудно се отключва и заключва незнам на какво се дължи скоро ще слагам и вътрешни врати и пак от там мисля да ги поръчам, ето фирмата ако си Бургас
http://www.vrati-rosal.com/%D0%B2%D1%85 ... t-100.html
naB4o - специалист
enviro написа:
Турска е вратата УЖ така казват, горе долу съм доволен обаче нещо ключалката и дръжката хванаха леко корозия и трудно се отключва и заключва незнам на какво се дължи скоро ще слагам и вътрешни врати и пак от там мисля да ги поръчам, ето фирмата ако си Бургас
http://www.vrati-rosal.com/%D0%B2%D1%85 ... t-100.html
Благодаря за отговора, и аз гледах турска врата, само че по-горния клас (в този сайт е 790 лв), апартамента, който взехме е със сменени вътрешни, и само входната е за подмяна. А разбрах, че и тя няма праг, и ще трябва да го измисляме.
darakchiev - специалист
Тази от линка баш китайска ми се струва. Не казвам, че
е лоша. Аз като гледах за врати, ми направи впечатление, че
всички магазини продават едни и същи с малки изключения.
И всички се пишат вносители, а според ме вносителя е един дори
и съкращенията им са еднакви.
marian1 - майстор
Ами така като гледам, освен мрамор, може да потърсиш и гранит - а лющен би се вързал дори повече.
Бих те посъветвал, да залепиш прага с отстъп от вратата - примерно с 4мм. След като стегне, там лепя на два реда уплътнител за прозорци, от този 7мм вариант.
TACHO - специалист
darakchiev написа:
Тази от линка баш китайска ми се струва.
Турска е вратата, на вилата съм сложил същата.

За праг варианти има много, най-важно е какво ще се предпочете от естетична гледна точка.

Бих посъветвал обаче автора на темата нещо друго. Ако вратата е външна на къща, да я мине отвън с някакъв лак, който да я "запечата", защото този МДФ много бързо ще се скапе от влагата. Тази врата не е подходяща за външна употреба. Аз затова минах моята с яхтен лак и вече повече от година нямам проблем, а и лакът още не се е нацепил :-D
enviro - специалист
Ами тя има голяма козерка кооято уж не се мокри изобщо но и мен ме притеснява влагата. Фирмата от която я взех са ми приятели и уж казаха че става за външно ама той всеки гледа да те пр*бе в вднескашно време :? :lol:
Относно това че всеки предлага едни и същи модели да така е той и тоя ми каза че са вносители и склада им бил на пристанището и от други хора разбирам че повечето фирми взимат вратите точно от този склад. Т.е. всички взимат от един склад малко :-D
Що пък всички врати да са еднакви ? Ето ви една, и с двоен праг и със специално покритие за външни условия.

http://vrati-brama.bg/produkt/%D0%B1%D0 ... %89%D0%B0/

:wink:
  • 1
  • 2

Тема "Праг пред входа врата какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: