Връзката между 2 свята
Здравейте,идеята ми е следната.Искам да направя изолация на пода на целия апартамент и смятам да залепя XPS 3см. върху него да зале
пя Гипсфазер и накрая с флексово лепило гранитогрес 15х60 см.Според Вас достатъчно здраво ли ще е като основа?Има ли опасност плочките да започнат да подскачат?
Pooh - майстор
Ще се изпочупят плочките. 3 см. фибран, не е здрава основа, подовият гипсофазер, се полага на 2 слоя по 12,5 мм. или 1 от 25 мм.
Или си направете сух под, като хората, или нормална армирана замазка (поне 5 см.) с изолация под нея.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Pooh написа:
Ще се изпочупят плочките. 3 см. фибран, не е здрава основа, подовият гипсофазер, се полага на 2 слоя по 12,5 мм. или 1 от 25 мм.
Или си направете сух под, като хората, или нормална армирана замазка (поне 5 см.) с изолация под нея.
Пух, много не съм съгласна с изказаното от теб мнение. ама много. Спомни си за разпределение на тежест върху площ.
Пък и цяла Америка лежи върху нещо още по-неплътно
Pooh - майстор
Става за килими, линолеум, паркет, дюшаме, ламинат и всичко, което НЕ ИСКА здрава основа, но за плочки ... още повече за гранитогрес - задължително трябва да няма поддаване на основата. А един тънък фибран и един слой гипсофазер, ще пружинират като за световно.
Америка лепи плочки, само на здрава основа. Там е табу да се пести от качеството на изпълнение. А тук е закон :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Америка лепи всичко върху скара от гредички с шперплат отгоре. Не от дебелия. Предполагам, че плочките ги лепят не с циментови лепила. Да, пружинират. И обикновено не са гранитогрес. Говоря за средна класа къщи, между $500 и 1,000К. Шашнах се колко непипнати са им нещата. Обясних си го с това, че американеца си знае, че днес е тук, утре го няма
Ще го правя с два пласта фазер,няма да рискувам.Имам друго питане,трябва ли фазера да е залепен към фибрана и двата листа фазер да са залепени или само захващане с рапидки помежду им е достатъчно?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не рапидки, а лепилце. Става монолит дебела плоча

Тема "Гранитогрес залепен върху Фибран и Гипсфазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: