Връзката между 2 свята
Здравейте,
Имам питане относно елиминирането на прехода от хола към една от спалните в тристаен апартамент в панелна сграда Бс-2-64 "Земляне". Апартамента се намира на етаж 1.

Това предполага отваряне на нова врата от към коридора (посочено от зелената стрелка на схемата) и затваряне на съществуващата врата към хола. Панела е дебел 20 см.

Стената в която трябва да се отвори врата е с дължниа 340 и височиниа 260 (грубо), което ще рече че ако се направи отвор за врата с размери на същия 200 на 90, ще се премахне около 20% от стената.

Тук може да видите разпределение и снимка на блока:
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Въпросите ми са:
1. До колко е безобидна тази промяна?
2. Нужно ли е да се прави метална рамка по направения отвор и какви профили трябва да се ползват и как да се захване за панела.
3. Някъде виждали ли сте такива преустройства или подобни?

Поздрави!
martobas - специалист
Най-безболезният начин е:
Прикачен файл:
Без име.jpg
Не бих си позволил да къртя носеща стена. Направи си една конструкция от гипсокартон. Е, ще вземе малко от стаите, но трябват и компромиси.
inspo - майстор
Другите апартаменти и те ли са така? Да не е барано нещо преди?
Много глупаво изпълнение ми се вижда.
ni1986 - напреднал
Апартамента е от номенклатурата Земляне 64 - секция 34 и това е оригиналното разпределение. И двете предложени решения са неприемливи, защото се премахва част от носещ панел(който е 14 см, а не 20, но това е без значение).
Фърбата - специалист
fory_cpp написа:
Здравейте,
Въпросите ми са:
1. До колко е безобидна тази промяна?
2. Нужно ли е да се прави метална рамка по направения отвор и какви профили трябва да се ползват и как да се захване за панела.
3. Някъде виждали ли сте такива преустройства или подобни?
Поздрави!
Относно т. 1- доколко е безобидна тази промяна???

Според мен НИКАК не е безобидна. И то- на първи етаж от няколкоетажен панелен блок...
Съвета ми е да се посъветваш с конструктор, но не ми се вярва някой да си сложи главата в торбата и да разреши подобна интервенция.

За мен е недомислие защо на самия проект са заложили стаята да е преходна, като е можело да се проектира с врата откъм коридора...

Тема "Отваряне на врата в коридор в носеща стена." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: