Връзката между 2 свята
nag
Здравейте,решили сме да монтираме лост за набиране над касата на врата ,като цялата стена е изградена от гипсови блокчета .
Трябва да се хванат двете планки към стената посредством оставени отвори в четрите ъгала,но въпроса е дали това е възможно на стена от гипс?
Иначе става въпрос за ЕПК соц.строителство ,като преградните стени са от споменатите гипсови блокчета.
Благодаря ,предварително.
[img]
Прикачен файл:
76309224_1_585x461_lostove-za-stenanovi-gr-sofiya.jpg
76309224_1_585x461_lostove-za-stenanovi-gr-sofiya.jpg (40.97 KиБ) Видяна 4112 пъти
[/img]
ZEDYCUS - майстор
Може да се монтира, но надали ще можеш да се набереш след това. :lol:
Направи си друга система която да хванеш с анкери за бетона на тавана. На племеника правих нещо подобно, за тавански трегер го хванахме. Но нямам снимки в момента.
nag
Скоро правихме ремонт и ми е още жал да отиваме на подобен вариант.
Четах за химически дюбели и тн.,но имам чувството ,че дюбела(шпилката) може с времето да се вреже в гипса,дори и да мина с дълги болтове през стената и да ги хвана от другата страна с широки шайби преди гайките.
Иначе,предполагам,че за щерката (8г.) може и да стане,но аз съм 80кг.........без ДДС..... :-D
ZEDYCUS - майстор
Че то на тавана ще минеш само с 4 бр дупки. На гипса и шпилки (8бр)да сложиш през стената (язък за ремонта) ще падне блокчето барабар със стойката. :-D
Химическия анкер ще държи в бетон, в гипса забрави.
nag
ZEDYCUS написа:
Че то на тавана ще минеш само с 4 бр дупки. На гипса и шпилки (8бр)да сложиш през стената (язък за ремонта) ще падне блокчето барабар със стойката. :-D
Химическия анкер ще държи в бетон, в гипса забрави.
Аз,затова писах,че ДОРИ и да се мине праз цялата стена не ми изглежда надежно ,а и тогава вероятно ще трябва да си купувам и палатка,като го види "висшия разум"...... :axe:
Вече се замислих за захващането към тавана и да помоля ,при възможност да погледнеме някоя снимка.
gandonov - специалист
Дано не си го купил вече.

Вкъщи от 4-5 години имам ето такъв:
Изображение
Никакви дупки. Просто го слагаш на касата.
И после го прибираш, като приключиш със заниманията.

Освен това става и за коремни преси. Слагаш го долу на вратата и лоста ти държи краката.
Изображение

EDIT: Забравих да напиша, че е добре да увиеш малко сиво текстилно тиксо на стоперите в двата края на лоста. Там където лоста се допира до касата.
Проблемът е, че черната изолация оставя петно на касата ... та това е с цел избягване на конфронтации с "висшия разум" :wink: ... Иначе няма други поражения.

Линк с добра цена
torbalan - Дървен философ
Преди години вуйчо ми се препънал, залитнал и се подпрял на една такава преградна стена... От гипсови блокчета...

Еми - минал през нея... Верно, че беше бая едричък, но смятайте каква носеща способност има въпросната стена. Като гледам лоста - вероятно и щерката няма да издържи...
nag
gandonov написа:
Дано не си го купил вече.

Вкъщи от 4-5 години имам ето такъв:
Изображение
Никакви дупки. Просто го слагаш на касата.
И после го прибираш, като приключиш със заниманията.

Освен това става и за коремни преси. Слагаш го долу на вратата и лоста ти държи краката.
Изображение

EDIT: Забравих да напиша, че е добре да увиеш малко сиво текстилно тиксо на стоперите в двата края на лоста. Там където лоста се допира до касата.
Проблемът е, че черната изолация оставя петно на касата ... та това е с цел избягване на конфронтации с "висшия разум" :wink: ... Иначе няма други поражения.

Линк с добра цена
Еееее,това наистина изглежда супер идейно......благодарско..... :partyman:
iliya_i - майстор
nag написа:
Еееее,това наистина изглежда супер идейно......благодарско..... :partyman:
да, ама проблема е, че в твоята паянтова стена, касата може да падне, заедно с блокчетата. Търси по-стабилно място - трегер, пояс - от бетон.
gandonov - специалист
Изпробвал съм лоста в офиса ми на каса, която е на 10см преградна "куха" стена - и няма проблеми.
Лостът се "заклинва" на касата и натиска се разпределя по самата каса, а не на стената.
Прикачен файл:
6.jpg
6.jpg (112.97 KиБ) Видяна 3971 пъти
вЕрвай ми, за 4 години нито лоста, нито касата, нито стената са мръднали ... а синът ми не слиза от лоста.

Особеното е, че трябва да си в коридора докато тренираш.(лостът "стърчи" към помещението което е обратно на където се отваря вратата)
Лостът е от към помещението в което няма врата. т.е. ако вратата се отваря към стаята - ти трябва да се набираш откъм коридора. ... Ама това не мисля, че е проблем.
Успех в тренировките и да качваш снимки, за да видим прогреса. :wink:

Тема "Монтиране лост за набиране на стена от гипс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: