• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
Здравейте,
Да помоля за съвет относно настилката в коридор с приблизителни размери 2.00 х 1.80 метра
В коридора имаше теракот, който буквално "хлопаше" когато се стъпва върху него.
Изкъртих теракота - отдолу естествено мозайка. на тази площ от около 4 квадрата има разположени пет врати.
Смятах за най-бързо, лесно и икономично да положа ламиниран паркет, но ... получи се добра разлика в нивата - между входната врата и средата на коридора (който е почти квадратен) има сигурно 2 сантиметра разлика (средата е по-ниско) и след средата отново започва да се вдига нивото почти до нивото на входната врата - един вид целия коридор е като купичка и средата на коридора е най-ниската точка.
Помогнете с идея как да се "третира" мозайката, някакъв контактен грунд, някаква замазка или как изобщо да процедирам.
Благодаря за идеите предварително
chapara - майстор
Саморазливна замазка със съответния за това грунд, който препоръчва производителя на замазката.
Здравейте отново,
Тъй като нямам абсолютно никакъв опит, ако отида в магазина ще взема това което ми каже продавача.
Той най-вероятно се е занимавал с този вид дейност точно толкова колкото и аз - т.е. чувал е че някъде така правят ...
Възможно ли е да ми дадете насоки за конкретни продукти/и евентуално големи вериги от където да ги закупя?
За тази саморазливна замазка нужни ли са някакви специфични инструменти при полагането и ?
Благодаря отново.
radius - майстор
За тази дебелина Баумит Нивело Куатро. Имай предвид, че торбата май беше около 20лв
А как мога ориентировъчно да преценя колко торби биха ми били достатъчни?
И въпрос за изпълнението - при положение, че искам да изравня нивото между най-високите части (краищата) и най-ниската част (средата на коридора), трябва ли да имам някаква минимална височина от саморазливната замазка положена по краищата ?
И това нивелло куатро е замазката - нужен ли е грунд/кит ? Какъв ?
nikolson - майстор
aston написа:
А как мога ориентировъчно да преценя колко торби биха ми били достатъчни?
И въпрос за изпълнението - при положение, че искам да изравня нивото между най-високите части (краищата) и най-ниската част (средата на коридора), трябва ли да имам някаква минимална височина от саморазливната замазка положена по краищата ?
И това нивелло куатро е замазката - нужен ли е грунд/кит ? Какъв ?
Разходна норма-1.5 килограма на м2 за един мм дебелина. Другото е математика. За грунда ви отговориха-какъвто е писал производителя на замазката. За повдигането-ми тя затова се нарича саморазливна/самонивелираща се.
Здравейте,
не успях да обясня явно въпроса си, тъй като не съм се сблъсквал никога с този вид дейност.
Въпроса ми е там където е най-високата част и над която аз реално нямам нужда да вдигам височина, нужно ли е и там да има от тази саморазливна замазка, един вид да се получи като шпаклован целия под или просто да я оставя да се самонивелира и там където не ми е нужно изравняване да си остане на мозайка?
radius - майстор
Мисля че беше 2мм минимума. Виж техническата карта на сайта на производителя.
stonesour - специалист
тия 2 см разлика в нивото, ако ги нивелираш с нивело кутро при 18,50 лв за торба директно върху мозайката човек ще се охарчи прилично, а резултата е неясен, не мисля че е направено това нещо да се полага в такава дебелина. пък и тая мозайка след къртенето здрава ли е, не е ли ...
аз бих се изкъртил цялата мозайка, подмазал грубо с подова циментова замазка от 6 лв торбата и тогава 2-3 мм нивело за изравняване. няма да е без пари. ама поне ще знаеш кво си направил.
iliya_i - майстор
stonesour написа:
аз бих се изкъртил цялата мозайка, подмазал грубо с подова циментова замазка от 6 лв торбата и тогава 2-3 мм нивело за изравняване. няма да е без пари. ама поне ще знаеш кво си направил.
Това което предлагаш, смяташ, че е по-здраво от мозайката ли? [-X
  • 1
  • 2

Тема "Дилема за настилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: