• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
offvt - специалист
Здравейте,
Ще ремонтираме коридора и намерих майстор, който каза "Някакво флексово лепило и директно лепене без
грунд"
Ще се лепи гранитогрес върху мозайка и имам от преден ремонт лепило Теразид Супер Флекс.
Плочките са 42\42 и фуга 2 ММ.
Прочетох почти всичко из форума и все още не разбирам със или без грунд,как е най-добре да се почисти
мозайката и Теразит Супер Флекс е подходящото лепило.
tdk 71 - специалист
Абе не е лошо да минете първо с бетонконтакт с кварцов пясък вътре
nikolov333 - майстор
Лепил съм без грунд върху мозайка в коридор с флексово лепило, гранитогрес 45х45 без фуга и не са мръднали вече 6 години.. и задължително "шпакловайте" с теракол плочките(!)
offvt - специалист
Има в къщи куче и всеки ден мозайката се мие поне два пъти,а четох във форума за почистване-но как и с какво?Теразид Супер Флекс подходящ ли е ?Какво ще рече "шпакловане" на плочки?
Благодаря!
marian1 - майстор
Мозайката с течение на времето се омазнява, хубаво е да я измиеш с нещо по агресивно
Ако аз си го правя за мен, бих опитал с някой обезмаслител и телена четка. Но изчакай, някой може да даде нещо по работещо.
След това бетонконтакт и чак тогава лепене на плочки. ( като отново бетонконтакта ще ми е под въпрос - зависи как и колко омазнена ми изглежда мозайката след миенето )

Под шпакловане на плочката, предполагам, отговорилия има предвид, обмазване на плочката с лепило по цялата и повърхност, нищо че лепилото се маже на пода.

И да, преди години грунд не се ползваше - защото не се произвеждаше :lol: Правеше се шприц, ама да не се отплесвам със стари неща....
Мисля че обикновеното лепило за плочки ( стига да не е някой ментак) тогава за какво е :lol: още повече, че както чета е за коридор, ( предполагам вътрешен) Според мен е излишно флексово лепило.....
lov - майстор
Моя коридор е правен така върху мозайката преди 20- на години. Хубаво измиване с обезмаслител. После го минах лекичко с флекса с една едра шкурка за шлайфане на камък. Беше още влажен та не се вдигна и пепел и след това с най обикновенно лепило за плочки. То друго нямаше тогава :) Само хубаво разнасяне на лепилото по пода като подмазвх и плочката но колкото да я оцапам да не е суха. Ползвах най малкия гребен така че лепилния слой да е минимален.
Лепи смело няма къде да иде. Ако толкова те притеснява и на ръка с едра шкурка може да надраскаш мозайката.Нали са няколко квадрата та няма да се озориш.
nikolov333 - майстор
+1 за почистването и надраскването на мозайката. Виждал съм проблеми предизвикани точно с бетон контакт и не мисля че в случая е необходим. При почистването не е добре да се ползват химии..В зависимост от квадратурата и слоя лепило, който е необходим за нивелиране, може и с обикновено и с флексово лепило, ако не е нужно голямо количество, което много да го оскъпи. :partyman:
lov - майстор
То ако може да се измие после добре щях да преложа да му ливне някое шише кислол и кат преспи само да го изплакне коридорчето. Хем ще изчисти мръсотиите хем ще оправи /ецва/ повърхоста на мозайката готова за залепване. По убаво от това нема, но като не знаем условията се въздържах в началото.
nanobanano - специалист
И не "някво" флексово, а си има хубави и лоши.Има някои марки,които просто нямат лепкавост още докато работиш с тях.
offvt - специалист
Теразид Супер Флекс от хубавите ли е?
  • 1
  • 2

Тема "Гранитогрес върху мозайка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: