Връзката между 2 свята
Здравейте, имам нужда от малко съвети как да започна с плочките в коридора. Мисля, да започна с един ред от дългата стена и да се водя по него, като парчетата които ще трябва да се режат да са от късата. Чудя се дали първата цяла плочка да бъде от страната на банята или от страната на входа. Прикачвам малко снимки на коридора, съвети приемам всякакви
Прикачен файл:
20180815_080935.jpg
Прикачен файл:
20180815_080925.jpg
Прикачен файл:
20180815_080919.jpg
Прикачен файл:
20180815_080913.jpg
Прикачен файл:
20180815_080906.jpg
dido uzunov - специалист
Колко е дължината и ширината на коридора, какъв размер са ти плочките? Гледам, че имаш и Г-образна част(или се лъжа от снимката) прецени там как ще се продължат така, че да ти поведат фугите. Сметни всичко добре, за да не тръгнат на криво ако се поведеш по някоя от страните или пък накрая да ти останат някакви грозни лентички на завършването по 3-4 см. Дай някакви размери и ще помислим.
miliad - майстор
Някой неща с компютър не стават. Докато получиш правилните съвети и седмицата минала. Отваряй пакетите с плочки и ги реди на сухо в коридора. От това по-добра представа за работата няма. Може да се окаже, че трябва да започнеш да редиш от среден ред.И аз съм лаик във фаянса, да имам 100м2 налепени, ама с моя опит това ми е съвета.
nikolov333 - майстор
+1.. и като ги редиш, търсиш варианта с най-малко рязани парчета, освен ако не се търси някакъв визуален резултат, тогава гледаш видимите части..
miliad - майстор
ср авг 15, 2018 7:38 pmchapara написа:
На диагонал :roll: :wink:
:lol: Прaвилно. Винaги се получaвa. Особено с нaтрупвaнето нa умения по рязaне нa плочки. :-D
user223 - напреднал
ср авг 15, 2018 7:38 pmchapara написа:
На диагонал :roll: :wink:
:2thumbs:

Тема "От къде да започна с плочките в коридора?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: